COLT on hyvä!

peska1

oin sanoa 3,5 v tosin vai 40tkm , että on hyvä kokoluokkansa auto , eli ei mitään moitittavaa ja melusta en puhu tämän hintaluokan autoista mitään.Desipelit saa varmaan hakemalla renkaan sopivasti hiljaisemmat moottori ei pidä isoa mölyä.
Itsellä invite cool 95 ja alla tuli 195/50 15 vai mitkä neoli, mutta hiljaisempia varmasti löytyy. Ottakaa luottavaisena COLT tai jos jollakin on varaa
kalliimpiin , mutta luulen että tulevaisuudessa järkevin on COLT

5

1077

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peska1

      Olen nähnyt muutamia kuvia uudesta IBITZASTA ....!!!
      Ja kuulemma laatuun on panostettu!! Itsellä oli cordoba 2000. ja oli hyvä auto ..jotakin pientä oli
      virtalukonpohja ja lyhyt takuuu..

    • Maiden 1975

      Mulla vm 07 Colt czt,ajettu 38tkm eikä oo viel tarvinnu ees yhtään polttimoa vaihtaa. 20tkm huolto ainut toimenpide tähän asti. Ripeä pikkukinneri,,eikä samanlaista tuu vastaan joka mutkassa.SUOSITTELEN! Kuten TOPGEAR kirjoitti: The best supermini in its class.

    • Mitsubishi Colt 95

      Itse ostin vasta kyseisen kiesin ja tyytyväinen olen ollut. Noi kesäpyörät 195/50 ovat mielestäni hieman liian "sporttiset". Talvirenkaat oli 185/55 ja mielestäni paljon paremmat ajaa. Kesä renkailla tuntuu vähän vetelevän, mutta silti ihan ok. Seuraavat kesärenkaat ostan 185/55 ja noi 195 oli muuten ensiasennus kumit.

      Auto on yllättävän pirteä ja vetää todella hyvin moottorin koon huomioiden. Polttoaineen kulutus taasen on pienimmästä päästä.

      Luotettavuus testien kärkeä!

    • mitsucolt

      Muutama sata kilometriä nyt ajettu Stokkalta ostetulla. Kokemukset hyvät ottaen huomioon hinnan ja auton käyttötarkoituksen. Tuo 14" rengaskoko ei ole mitenkään muista autoista poikkeavan meluisa, merkki renkaissa Kumho.

    • CA1A

      Hyvä on, mulla -95 CA1A Colt, 275 000 km mittarissa ja ostin sen vuonna 2007.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      171
      6175
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4693
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      53
      4452
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4279
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2205
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1662
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1564
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      49
      1494
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1328
    Aihe