miten karvat vois poistaa turvallisesti?
miten..
pimppi
61428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=119&conference=1000000000000005&posting=22000000001180486
en kyl vieläkään ymmärrä miten joku voi poistaa alapäästä karvat epiloimalla tai vahalla tai jollai karvat tuhoovalla mömmöllä joka ärsyttää ihoa.Jo sääristä karvojen repäisy sattuu sairaasti.Oon kokeillu joskus herkemmältä alueelta nyppästä.Karvan juuresta(vai mikä se on..no kumminki)tihku verta.
Mies ei nyt herkemmille alueille voi mennä koneen kanssa, muualta kyllä onnistuu sekin. Naisilla se on eri juttu, koska eihän karvat kasva kun reunoilla.
Nyppiminen on yksi tapa sellaisilta paikoilta missä ei voi epilaattoria käyttää, sama koskee myös vahausta.
On myöskin olemassa kauneussalongit jossa tuo karvan poisto tehdään vahalla.
Vaimoni käyttää konetta, ja itse ajan myös koneella, kassit ajan perintieisesti parran ajon yhteydessä.
Onko kellään tietoa lopullisesta karvanpoistosta? Kuuli että on Derma Clear valoimpulssilla tapahtuvaa poistoa, sitä tekee vain kosmetologit.
Löysin linkin,
http://www.google.fi/search?q=valoimpulssihoito&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=fi&btnG=Google-haku&lr=
kokemuksia??
Ei ainakaan kukaan ole vielä kommentoinut PKSN:n mitään tästä uudesta poistotavasta. Antamasi hakumoottorin linkissä on keskusteluryhmä Elit hyvä aiheeseen liittyvä tiedote. "....Ihonhoitoklinikka – Citykylpylällä on nyt kuitenkin tarjota uusi apu karvojensa kanssa taisteleville. Sen uudella, valoimpulsseihin perustuvalla menetelmällä ihokarvoista on mahdollista päästä 100 % pysyvästi eroon. Hoidon hyviin puoliin kuuluu myös se, että yksittäisten karvojen sijasta nyt voidaan keskittyä kerralla laajempiin alueisiin. Ihoon ei myöskään jää jälkiä hoidosta...."
http://www3.soneraplaza.fi/ellit/artikkeli/simple/0,2214,2062_39225,00.html
Myös samalla aikaa käytiin väittelyä naiskauneudesta http://keskustelu.soneraplaza.fi/thread.jsp?forum=155&thread=1000277 onko karvainen nainen kaunis.
Terv.
PKSN- Helsinki
Ei mitenkään.