onko rapu pelimies?

Vaalea Vesimiestyttö

Tapasin ihanan miehen, joka on horoskoopissa rapu. Hän on tosi hurmaava, hauska, komea ja älykäs, kerrassaan täydellinen. Vaikuttais myös olevan aika seksuaalinen ja silti romanttinen! Voiko olla mahdollista että joku on näin ihana pakkaus?

Itse olen vesimies, ja sanotaan että rapu ja veskari ei tule toimeen. No itse en ole sellaista huomannut ainakaan vielä mutta emme toki seurustele emmekä muutenkaan ole vielä ainakaan tehneet "mitään".Ilmassa on kuitenkin vahvasti sähköä ja juttukin luistaa.

Tulikin mieleeni että ovatko ravut pelimiehiä? Näin ihana mies kyllä ainakin tietää miten nainen hurmataan...

Taustatietoina vielä sen verran että itse olen varattu ja hänellä taas on pitkäaikainen on off suhde johonkin naiseen. Hän on 34 ja minä 20.En haluaisi erota nykyisestäni ihan helpolla, vaikka vahvasti nyt huomaan,että tunteeni ovat täysin tälle ravulle.. leijailen ilmassa ja hän on AIVAN IHANA! Auttakaa minuu!

5

1570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedetään

      Rapu on romanttinen ja uskollinen, kylläkin tarvitsee rakastuakseen vahvan tunteen sekä varmuuden.

      Sanoit hänellä olevan on/off suhde. Se kertookin sinulle kaiken. Rapusi on sydämessään varattu.
      Rapu ei ole luovuttajatyyppiä.

      Vesimies on vapaudenkaipuinen, rapu taas pyörii pienissä ympyröissä ja on kotikeskeinen, myös mustasukkainen ja omistushaluinen.

      Teillä on myös aikalailla ikäeroa. Rapumies tarvitsee naisen, joka on valmis sitoutumaan loppuiäksi, ei tyttöstä, joka vaihtaa ihastusta joka toinen päivä ja on samaan aikaan "varattu".

    • VASTAA

      VOISINKO ONNITELLA VAIKO SANOA JOTAIN MUUTA.MUT
      KERRON OMAN TARINAN LYHYESTI.
      OLEN AVOLIITOSSA OLEVA RAPU JOKA ELÄÄ KAKSOSEN
      KANSSA KOHTA 20-VUOTTA ONNELLISESTI.MUTTA AINA
      SILLOIN TÄLLÖIN KOHDALLENI SATTUU NAINEN JOKA
      LUMOAA SYDÄMENI NIINKUIN SILLOIN 20-VUOTTA SITTEN.OLEN AINA OLLUT USKOLLINEN ANTAISIN KAIKKENI RAKKAALLENI JOS VOISIN.JOSUS TUNTUU
      ET KAIPAAN JOTAKIN MIKÄ MINULTA PUUTTUU EHKÄ SE
      ON LÄHEISYYDEN KAIPUUTA MIKÄ SILLOIN NUOREMPANA
      OLI KUN OLTIIN TOISISSAMME KUIN TAKIJAISET.

      JOTEN PIDÄ PÄÄSI KYLMÄNÄ JA NAUTI TILANTEESTA
      JOS SE SUINKIN ON MAHDOLLISTA.RAVUSTA SAA
      KYLLÄ HYVÄN KAVERIN JOKA KANSSA JAKAA TUNTEITAAN.

      ITSELLÄNI ON VAAKA JOLLE VOIN USKOUTUA.

      • huhhuhhuh

        Ja vielä, kun osaisit laittaa sen CAPSLOCKin pois käytöstä niin varmaan elämäkin parantuisi internetissä ja ei tarvitsisi lueskella tämän vastauksen kaltaisia viestejä :)


    • jos haluat selvittää

      Noh, saat helposti tietoon onko ko. kaveri 'pelimies', kysäiset vaan nopeasti ohimennen tyypiltä 'milläs tasolla sun hahmo on wowissa?' jos tulee vastaus niin selkeästikin on.

    • Vaalea Vesimiestyttö

      Tämä asia saikin vastauksen ja kyllä vain todella onkin!! On pelimies. Voi kyllä hän minua haluaa kun hullu puuroa, mutta kun minä en olisi edes kakkonen. Olisin ehkä kolmonen tai nelonen. Ja meitä on muuten se viides ja kuudeskin..

      Kiitoksia kaikille vastauksista, tämä tyttö toipuilee täällä pettymyksestä ja lähtee sitten kohti uutta.

      En halua yleistää kaikkiin rapuihin mutta tässä kävi nyt näin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5599
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2312
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      3
      1580
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1250
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe