Hesan opiskelijaboksit?

mistähän päin helsinkiä löytyy suht halpoja opiskelijasoluja mielellään rauhalliselta alueelta missä ei pyöri läjäpäin mustalaisia, jengejä tms?
3753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos Hoasilta meinaat hakea, ei aluevaatimuksia kannata kovin tiukiksi rajata, sillä muuten saat odottaa kämppää viisi vuotta. Itse asuin Malminkartanossa solussa, vuokra 170 euroa kuussa. Alue oli kiva. Myös esim. Suutarila, Pukinmäki ja Haaga mielestäni kivoja alueita.

Äänestä

Itse tykkäsin asua Kivikossa, asunnot uusia ja tilavia. Kontulaan matkaa joku 1km-1.5km mutta alue mielestäni tosi kivaa ja rauhallista. Eipä siellä Kontulan ostarilla tarvitse yöaikaan notkua! Opiskelijalle plussaa Lidl ostarilla, hyvät kulkuyhteydet. Toinen on tuo Pohjois-Haaga, Hoasilla löytyy asuntoja ainakin juna-aseman läheltä ja joiltain osakunnilta sitten vähän kauempaa ( mutta bussit kulkevat sieltäkin suoraan keskustaan )

Äänestä

Pohjois-Haaga, Hämäläisosakunnan opiskelija-asunnot.
Rauhallista ja vehreää seutua. Julkiset yhteydet toimivat, keskuspuisto ja uimahalli kävelyetäisyydellä. Jos siis olet Helsingin yliopiston opiskelija, liity jäseneksi ja ano asuntoa Hämikseltä, kämppiä löytyy myös mm. Puistolasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenni kirjoitti:

mistähän päin helsinkiä löytyy suht halpoja opiskelijasoluja mielellään rauhalliselta alueelta missä ei pyöri läjäpäin mustalaisia, jengejä tms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu