Bussilla Turusta Raisioon

missä reittikartta

Osaako kukaan neuvoa, mistä saa reittikartan Turun lähikuntiin. Raision uimahallin suuntaan pitäisi päästä, mutta en ainakaan netistä löydä tietoa minkä numeroinen bussi, ja mistä lähtee - jos lähtee.

Kovin vaikealta tuntuu julkisten käyttäminen, kun määränpää on tiedossa.

5

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nämä?

      Pääsisköhän Myllyn suuntaan menevillä busseilla (420, 421) lähelle? Kulkevat tästä Pansion läpi Ihalan suuntaan ja sieltä Vaisaaren ohi Nesteentielle. Eikös se uimahalli ole juuri Vaisaaren kupeessa?

      Myllyn nettisivuilta muuten löytyi nuo linjat! Ei ole Turun sivuilla ollenkaan. Ei tietenkään, ettei kulkeminen yhtään helpottuisi...

    • bussilla

      Kyllä noi Turun joukkoliikenteen sivut ovat suoraan museosta. Edellinen formaatti oli ihan asiallinen ja nyt sitten tuo nykyinen on todella epäselvä ja epäkäytännöllinen. Turun liikenteellä on hyvin verkkopalveluita kehitetty mutta käytettävyyteen ei ole sijoitettu ajatustakaan.

      Miten olisi vaikka etusivulle suoraan kentät matkahakuun ja yhdet & ainoat tunnukset Braheen nettilataukseen ja niiden kenttien laittaminen etusivulle? Ja tietenkin sen joukkoliikennetilaston laittaminen "Joukkoliikennetietoa Turusta"- linkin taakse? Ja matkahakuun voisi vaikka liittää Turun seudun opaskartan.

    • Raisios?

      Minkä kaikkien kaupunkien bussilinjat haluaisit Turun sivuilta? parisiumin, madridin vai peräti tampesterin? Turun kaupnki jakaa monta kertaa vuodessa uunituoreet, erittäin selkeät linjakarttansa jokaiseen turkulaiseen kotiin. Kiitosta vaan!

      Odotellaan kaikessa rauhassa sitä pakkoliitosta ja katsotaan sitten ne reitit uuremman kerran. Silloin voi paremmalla omatunnolla käydä ulpukassa uimassakin, ei tarvii naapurikunnan veronmaksajain kukkaroa olla ryöstelemässä.

      • ap.

        Minkä minä sille voin, ettet ymmärrä lukemaasi. Minä en aio uida raisiolaisten uimahallissa.
        Kirjoitin, että uimahallin suuntaan pitää päästä.

        Tulevasta työmatkasta on kysymys.
        Ja jos itse saisin valita, työpaikkani olisi Aurajoen tällä puolen, kävelymatkan päässä kodistani.

        Ei tulisi mieleenikään matkustaa Raisioon, maksaa bussikortista 60€/kk. Ellei olisi pakko.

        Kaunista kesää Sinulle raisiolainen.


      • paremmin kuin Turusta

        Turun kaupungin jakama aikatauluvihko linjakarttoineen on ihan hyvä, mutta naurettavasti eivät suostu julkaisemaan edes päätepysäkkien lähtö- tai tuloaikoja kaupungin rajojen ulkopuolelle vaikka linja sinne jatkuukin.

        Turusta Raisioon menee mm. linja 11 ja 110 ja aikataulut löytyvät TLO:n, ei kaupungin, sivuilta.
        www.tlo.fi

        Linjat 11 ja 110 päättyvät Turun kaupungin tiedoissa Pläkkikaupunkiin, mutta muut tietävät, että Naantaliin asti ne ajavat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      2372
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      256
      2216
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1367
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1281
    5. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      21
      1265
    6. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      44
      1231
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1226
    8. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1221
    9. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1197
    10. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      86
      1121
    Aihe