Sorsa puheenjohtajaksi

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200806167808639_ul.shtml

Olisi tohtinut välikysymyksen tehdä.
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Valkontehtaalta itä- Saksaan

Äänestä

Kalevi oli todellinen valtiomies jota arvostettiin maanrajojen ulkopuolellakin.Hänen
jälkeen tuli isoaukko jota demarit einäköjään
pysty täyttämään .Nykyisiä narutetaan kuten
Lipposta EU:n herrahissisä
Jätetään Sorsa rauhaan

Äänestä
  • Dementikko demarinuoret valitsivat aikoinaan Kalevi Sorsan "vuoden nuoreksi poliitikoksi" kuudenkymmenen ja kuoleman välillä. Että semmoista demokratiaa teillä. Aikans oli kypsä nuoreksi. Kypsiä kai oli valitsijansakkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollista ! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200806167808639_ul.shtml

Olisi tohtinut välikysymyksen tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu