Moi !
Olen nyt kolmas päivä 30 vuotta täyttävä rapumies... ja olen huolissani rakkauselämästäni... ( tai sen puuttumisesta )Olen siis nousevalta merkiltäni vaaka ja olen kuullut että tästä voisi aiheutua ristiriitaisuuksia... En ole kovinkaan hyvin perillä näistä, mut kertokaa omin sanoin miten asian näette... Eikä asiaa tarvitse kaunistella :-D kiitoksia etukäteen !
Kysymys rapu-vaa-asta
1
665
Vastaukset
- LaBanaani
En oikeastaan itse väitä tietäväni paljoakaan aiheesta "rapu nouseva vaaka", mutta olen kuullut, että henkilön liiallinen sovinnaisuus sekä se, että henkilö arvioi toisia ihmisiä liian paljon (ehkä liian pitkälle...tai miten nyt sekään on mahdollista...) johtavat yhdessä jossitteluun ja ajanhukkaan. Ehkäpä myös epävarmuuteen ja yleiseen sekavuuteen.
(Saattaa olla, että henkilöllä on juuri tästä johtuen vaikeuksia lähestyä vastakkaista sukupuolta ja toisaalta vastakkaisen sukupuolen saattaa olla miltei mahdotonta lähestyä henkilöä. Vaikka henkilöä voisikin lähestyä aivan miltä tahansa suunnalta!)
Mielestäni pelkän nousevan merkin perusteella ei pitäisi tehdä liian pitkälle meneviä tulkintoja yhdestäkään henkilöstä ja paremman kokonaiskuvan saamiseksi oman tilanteen osalta suosittelen Rapuherralle lukemiseksi vaikkapa Raimo A. Nikulan "Astrologian Ihmiskuva" (2005) nimistä kirjaa, jonka avulla voi laskea oman karttansa...
Suora vastaukseni Rapuherran rakkauselämän huoliin on kuitenkin tarttuminen härkää sarvista, eli omasta kotiovesta poistuminen ulos, ja käveleminen läheiselle rannalle ja siellä viltin levittäminen kauneimman neidon viereen, joka rannalla istuu :)
Juhannusterveisin: LaBanaani (kaksoset, N)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482308Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1451873Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.571851Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1071456- 281354
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551161- 681075
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.801064Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103871Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54867