on niin tylsää, ei oo mitään tekemistä (tai jotain mutta ei mitään mitä huvittais tehä), datamiseenki oon vähä kyllästyny, aina vaan nää samat sivut ja näin. ehotelkaa jotain hyviä sivuja ja tekemistä!on tyhjä olo ja muutenki paska. kiitti
KUOLEN TYLSYYTEEN!!!1
iuop
81170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Moi!
Mitäs jos viettäisit edes yhden päivän ilman tietokonetta? Jos sää on hyvä, mene ulos! Mene kaupungille/kylille, soita kaverille tai vastaavaa. Tee pyöräretki, mene lenkille. Urheile, liikuntakin piristää, painoit sitten viisikymmentä tai viisisataa kiloa. Hanki joku harrastus mistä oikeasti tykkäät. Jos tykkäät piirtämisestä, ala piirtää. Jos juokseminen innostaa, ala harrastamaan jalkapalloa. Jos räiskintäpeleistä tykkäät, mene vaikka metsästyskurssille.
Jos sää on huono, sisälläkin voi tehdä kaikkea kivaa. Katso joku elokuva, kokkaa jotain ihan huvin vuoksi. Lue joku kirja. Tee tekemättömiä töitä, kirjoita vaikka kirje. Kuuntele musiikkia. älä vitussa avaa sitä konetta.
Jos et kertakaikkiaan pysty elämään ilman tietokonetta, hanki apua datis. Onnea!
en taida pysty olla ilman konetta. ei vaan tuu tehtyä oikeen mitään :( enkä jaksa urheilla.. lukenu oonki vähä, mut ei sitäkään jaksa kauaa. hitto toisaalta haluun tehä kaikkee, mut en kuitenkaan jaksa.
Pelkästään pyörälenkki tekee tosi hyvää kun pääsee oikein kunnolla liikkeelle.
Jos ei varsinainen urheilu kiinnosta, niin hommaapa puntit. Esimerkiksi tanko, johon väh. 50kg painoja käsipainot. Sitten pakkotoisto.com:iin kattelemaan ohjelmia :) Tulosta alkaa näkymään nopeasti oikealla treenillä ja ruokavaliolla. Ja kohta myös monet uudet asiat alkavat innostamaan kun on enemmän voimaa =)
on niin paska olo, et pääki tuli kipeeks. mulla on kyllä puntteja, ei tuu käytettyä, kun on niin saamaton kaikessa!
Hanki apua, ihan oikeesti.
Vaihtoehtoisesti jojottelu on hauskaa , if ye catch me drift ;)
Mä nostelen semmosii 5 kg punttei ihan vaan jotain 150 kertaa.
Ei se paio vaan ne kerrat.
Mut kyllähän sä jotain kivaa tekemist keksit.
Et sä saamaton ole.
Sama fiilis ;P Kesälomasta pitäs nauttia,mut en keksi mitään tekemistä.Eilen olin tosi aktiivinen (:O),kävin kirpparilla,mut en löytäny mitään,,,
Lähen äidin kanssa aina ruokakauppaan ku on tylsää,,jee.Ulkonakaa ei voi ottaa aurinkoa tai mitään,ku on pilvistä.Suomi on paska maa.
Kaverit on töissä ja muualla. Meen kiusaa pikkuveljeä,moi.