Mietin tässä vain et voiko minulla olla jokin tauti, kun menkkojen loppumisen jälkeen menee n. viikko ja alapäästä tulee ruskeaa pahan hajuista vuotoa (syön e-pillereitä), välillä on ala vatsakipuja, ja ennen menkkojen alkua on aivan kauheet kivut ala selässä (ei ole ollut ennen).
Eli voiko mulla olla jokin tauti? jos niin mikä?
seksiä on tullu kyllä harrastettua, kortsun kanssa ja ilman..
Eli voiko mulla olla jokin tauti? jos niin mikä?
seksiä on tullu kyllä harrastettua, kortsun kanssa ja ilman..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Yleisesti ottaen, muistathan ettei lääkärikäynti edellytä mitään tautia! Jos asia vaivaa sinua tai tuntuu haitalliselta, mikset ihmeessä menisi lääkärille asiasta puhumaan.
Kannattaa käydä lääkärillä. Eihän sen välttämättä tarvi mikään tauti olla, jos se vain menkkojen jälkeen oireilee.. Mut ikävän oloinen vaiva on! Jos olisin sinä kävisin tarkastuttamassa itteni! Ja kannattaa myös muistaa se kondomi!!!!!
mulla on ollu monesti sama ongelma.olen kans syönyt e-pillereitä ja aina melkeen kuukautisten jälkeen mulla on tullut kans ruskeaa tosi pahanhajuista vuotoa ja on ollu kans vatsakipuja.mut se on sit välillä menny itestään ohi,mut parina kertana mä olen menny sairaalaan siitä ja mulla on ollu joku emätintulehdus johon olen saanut sit lääkkeet.joten jos se ei mene ohi,niin kannattaa mennä pillutohtorille.