Huonosta koskaan riidellään, mutta hyvä mies kelpaa m uillekin. Varsinkin perheellinenmies. Kummallista että he ovat kovaa huutoa ihmisten keskuudessa joilla ei ole omaa miestä? Miksiköhän? Luulempa että siksi, kun on kiva saada rikkoa ja tuhota muiden onni. Miksi se on niin nautinnollista? Koska ei ole omaa elmää ja on katkeroitunut siitä.
Nyt ovat lapseni ilman isää, hulppean kotimme vaarassa menettää, ja kaikki päin prinkkalaa. Jos tämä on jostain nautinnollista, niin onpa sairas ihminen.
Sen sanon, ettei miehen ole takasin tulemista, pysykööt naisissa, kunhan pysyy niin kaukana ettei tarvi rumaa pärstää nähdä, ikinä!
Minä taidan lähtä tästä iskemään myös perheellisen miehen aivan varmaan, enkä sääli yhtään. Tiedän saavani kenet tahansa, olen sen verran hyvännäköinen ja varakas ihminen.
Nyt ovat lapseni ilman isää, hulppean kotimme vaarassa menettää, ja kaikki päin prinkkalaa. Jos tämä on jostain nautinnollista, niin onpa sairas ihminen.
Sen sanon, ettei miehen ole takasin tulemista, pysykööt naisissa, kunhan pysyy niin kaukana ettei tarvi rumaa pärstää nähdä, ikinä!
Minä taidan lähtä tästä iskemään myös perheellisen miehen aivan varmaan, enkä sääli yhtään. Tiedän saavani kenet tahansa, olen sen verran hyvännäköinen ja varakas ihminen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
että kuvittelet pystyväsi rikkomaan kenen perheonnen tahansa ja viettelemään kenet varatun miehen tahansa (kuulostaapa muuten kamalalta kaiken tuon oman vuodatuksesi jälkeen ettet säälisi kenenkään toisten lapsia), niin miksiköhän oma miehesi lähti toisen mukaan?
Tämä juttu on ollut täällä ainakin kymmeniä kertoja, aina sama valitus mm. hulppean kodin menettämisestä jne. Joku ei vaan ole voinut päästä erostaan ylitse, vaan rypee tämän tästä sen aiheuttamassa katkeruudessa. Ei taida kyllä olla ihan kaikki kotona yläkerrassakaan.
voin kertoa ettei se tollaselta ämmältä onnistu, buahahahaa :DD
Voitko todella puhua noin miehesi puolesta ?
Kyllä kaikille miehille syrjähyppy kelpaa.
..että kaikille miehille syrjähyppy kelpaa??
kelpaahan se kaikille naisillekin?
eiväthän naiset ole sen parempia, heitä vain säälitään enemmän
että et varmaan ihan kaikille kelpaa..
Ei mieheni ollutkaan kovin älykäs, kun perheensä jätti. Täytyy olla täysi tollo, joten emmehän me oikeestaan mitään menettäneetkään. Päinvastoin, palveluksenhan se nainen teki joka huoli tyhmän miehen!;)) Kiitos, vähän helpotti!
sitten menit ottamaan niin tyhmän miehen?
viisaammillekin! No onneksi virheistä oppii!;)
se sitten täydellinen ole, jos kerran on tyhmä...
heh...;)!
Täydellisen vastakohta ei tosiaankaan ole tyhmä.
Mutta olen aikaisemman kommentoijan kanssa samoilla linjoilla, että kyllä tyhmyys on selkeä puute, eikä kukaan tyhmä voi olla täydellinen
tässä vastakohtia etsittykään...
No miksihän sen sun miehesi on täytynyt katsella vieraiden perään?
Ei ole tainnut olla kotona kaikki ihan niin hyvin kuin olet kuvitellut!
Ei kait se kenenkään sinkun syy ole jos ukkomiestä viedään... heh... siinä ukossahan se syy on!
Sinkkuhan on vapaa tekemään mitä haluaa, varatut ovat asia erikseen. Turha ruikuttaa jos on elänyt jossain pumpulipallossa!
Typerä provo joka suoltaa milloin mitäkin sontaa millekkin palstalle, typerys! Älkää huomioiko, haluaa vain huomiota ja kränäämistä täällä.
Sitä vaan et kyllä vähemmän täydellisetkin kelpaa muille. Himot kun ne on hiirelläkin. Tarvitsee vaan sinkun, joka ei välitä kuin itsestään ja miehen, jolla seisoo kun muualle katsoo. Niinpä.
Ja mies itse valitsee seuransa.Ei miesta voi vakisin pitaa. Vai oliko sulla vankila ?