1.paljonko vie kaup/maantie ajossa, jos kellään omakohtaista kokemusta niin olis kiva tietää koska kyseinen peli pitänee hommata lähiaikoina perheen lisänemisen takia (tai sitten chrysler voyager).
2.kuinka kestävä tälläinen on hajooko kannet tai laatikot helposti tai onko muuta yleistä heikkoa kohtaa
2.kuinka kestävä tälläinen on hajooko kannet tai laatikot helposti tai onko muuta yleistä heikkoa kohtaa
Vastaukset 6
Vanhimmat
1. kaupunkiajossa 12l/100km ja maantiellä 8l/100km, pitkän aikavälin keskikulutus 10.6l/100km
2. imusarjan tiivisteen vuotaminen on tyyppivika, kannentiivisteen vaihto ja laatikkoremontti voi kolkutella 200tkm tuntumassa.
Muilta osin kestävä ja hyvä auto. Parempi kuin Voyager :)
1000kg asuntovaunua vetäessä kulutus 14,5-15L/100km,ei paha. Ja jaksaa vetää.
varsin kohtuullinen jenkiksi, kiitokset vastauksista
viime vuoden keskikulutus noin 11.5 l/100km ja autolla on ajettu kaikenlaista ajoa talvet lyhyttä ja pitkää ja kesällä vedetty venettä perässä ym. myös tosi monikäyttöinen auto, voisin myydä jos kiinnostaa?
316000 ajettu -98 Trans Sport... keskikulutus pitkällä ajalla 10,1 kun vaimo ajaa kauppaan ja kotia, vie lapsia kouluun ja silleen. maantiellä enari 6,6L/100 tosin saa siinä körötellä melko hiljaa. Jarrulevyt ja palat on vaihettu, joku kallis nokka-akselianturi ja tulpat... On jotain pikkuvikaa koko ajan, tosin meillä ei ole aikaa kaikkia juttuja rassata, takalasin pyyhin tököttää pystössä ja luistonesto ehdottaa liukasta kuivalla asfaltilla??? Mutta ehdottoman hyvin suunniteltu lapsiperheen auto ja mukava käyttää.
Minkäs kokoisella myllyllä tuollaisia kulutuslukemia? Ja onko ajotietokoneen lukuja vai itse laskettuja?