Rasituskokeeseen pukeutuminen

Sain lähetteen rasituskokeeseen ja ohjeetkin tulivat kotiin. Varustuksena ohjeessa mainitaan vain kengät ja housut.
Eli eikö siinä testissä saa pitää edes rintaliivejä? Minulla kun on isot rinnat, jotka kipeytyvät helposti, joten hirvittää jo pelkkä ajatuskin liikunnasta ilman rintaliivejä.. Olisi kiva kuulla naisten kokemuksia tuosta testistä.
34370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pitää kun ei silloin saada ekg-lätkiä oikeisiin paikkoihin liimattua. Rasituskokeessahan ei juosta, vaan pyöräillään kuntopyörällä, ei mulla ainakaan siinä rinnat niin kamalasti heilu etteikö pystyisi polkemaan sen about 10min mitä siinä menee.

Äänestä
  • liivit yllä. Saivat lätkät liimattua ihan ok ja pyöräily sujui ok.
    Pituuden ja painon katsoivat ennen fillarointii.
    Sitten vaan menoksi ohjeiden mukaan.

    Tsemppii!

    Äänestä

Hyvin saatiin lätkät laitettua. Ei ongelmia.

Ja kannattaa olla ihan vaihto-rintsikat/bikinien yläosa, koska hiki siinä hommassa ainakin mulle tuli. Siis vaihtokappale messiin...

Ei muuta kuin polkemaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


testattava kirjoitti:

Sain lähetteen rasituskokeeseen ja ohjeetkin tulivat kotiin. Varustuksena ohjeessa mainitaan vain kengät ja housut.
Eli eikö siinä testissä saa pitää edes rintaliivejä? Minulla kun on isot rinnat, jotka kipeytyvät helposti, joten hirvittää jo pelkkä ajatuskin liikunnasta ilman rintaliivejä.. Olisi kiva kuulla naisten kokemuksia tuosta testistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu