http://www.iltasanomat.fi/videot/uutiset/1546395
En tiedä oliko tuossa mitään muuta ideaa, mutta aika köyhältä tuntui tuo juttu.
Automerkin väärinkäyttöä
8
885
Vastaukset
- Mikähän järki?
En ole porsas-väkeä, mutta mikä ihmeen järki? Vastaa aseman tasoa, joskus on vahingossa lipsahtanut päälle mutta enään ei sellasta mokaa käy. Olis ny tuhlannu vaikka oikeen volkkarin, niitä joutas...
- Diesel audisti
Moiset bensarosvo Porschet saastuttavat ja kiihdyttävät ilmastonmuutosta. Porschet ja muut turhat pensarosvot pitäisi laittaa moninkertaiselle päästöverolle, jotta suostuisivat asentamaan vähäpäästöisiä dieselmoottoreita niihin.
Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa! - Heikki
Nyt voi sitten lopettaa kyseisen NRJ-aseman kuuntelemisen.
- Pitäis?
Diesel audisti kirjoitti:
Moiset bensarosvo Porschet saastuttavat ja kiihdyttävät ilmastonmuutosta. Porschet ja muut turhat pensarosvot pitäisi laittaa moninkertaiselle päästöverolle, jotta suostuisivat asentamaan vähäpäästöisiä dieselmoottoreita niihin.
Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa!"Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa!"
Siis miksi diesel moottorin pitäis liikuttaa jotain boxeri bensa moottoria? Tuo kyseinen automallihan oli boxster eikä boxer.
Diesel moottorit eivät ole sen ympäristöystävällisempiä. Haitat vaan on erilaisia. Diesel moottorit aiheuttavat paljon hiukkaispäästöjä, jotka taas aiheuttavat ihmisille ennenaikaisen kuoleman.
Mitä tulee kyseisen auton bensarosvouteen, niin et näytä edes tietävän mistä puhut. normaali 90 luvun puolenvälin nissan sunny syö yhtä paljon bensaa, kuin tuo kyseinen auto. Porsche osaa sentään tehdä moottorinsa sekä tehokkaiksi, että pieniruokaisiksi. - Diesel Audisti
Heikki kirjoitti:
Nyt voi sitten lopettaa kyseisen NRJ-aseman kuuntelemisen.
Minulla on NRJ talletettuna Audin radion kaikkiin ULA-alueen muistipaikkoihin.
Vaimon Nissanin radioon ei saatu kuin 12 ULA-alueen muistipaikkaan.
- Possulainen
Oikeastaan aika hyvä mainoskikka. Mediakynnys ei olisi ylittynyt, jos pudotettu auto olisi ollut joku japsi tai vaikkapa jenkkipeli.
Törmäysnopeuden ja massan huomioiden possu säilyi silmin nähden hyvin.
Joku nikkari rakentaa autosta vielä kivan kesäpelin- näppärät porsaskuskit
omansa tapaa nakerrella?
- efg43y432
Ei mitään järkeä tuhota autoja jotka käsityöllä tehty :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353