Automerkin väärinkäyttöä

Automiekkonen

8

900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikähän järki?

      En ole porsas-väkeä, mutta mikä ihmeen järki? Vastaa aseman tasoa, joskus on vahingossa lipsahtanut päälle mutta enään ei sellasta mokaa käy. Olis ny tuhlannu vaikka oikeen volkkarin, niitä joutas...

      • Diesel audisti

        Moiset bensarosvo Porschet saastuttavat ja kiihdyttävät ilmastonmuutosta. Porschet ja muut turhat pensarosvot pitäisi laittaa moninkertaiselle päästöverolle, jotta suostuisivat asentamaan vähäpäästöisiä dieselmoottoreita niihin.

        Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa!


      • Heikki

        Nyt voi sitten lopettaa kyseisen NRJ-aseman kuuntelemisen.


      • Pitäis?
        Diesel audisti kirjoitti:

        Moiset bensarosvo Porschet saastuttavat ja kiihdyttävät ilmastonmuutosta. Porschet ja muut turhat pensarosvot pitäisi laittaa moninkertaiselle päästöverolle, jotta suostuisivat asentamaan vähäpäästöisiä dieselmoottoreita niihin.

        Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa!

        "Esim 2.0 TDI CR DP-suodattimella liikuttaisi moista Boxeria ihan tarpeeksi Suomen oloissa!"

        Siis miksi diesel moottorin pitäis liikuttaa jotain boxeri bensa moottoria? Tuo kyseinen automallihan oli boxster eikä boxer.

        Diesel moottorit eivät ole sen ympäristöystävällisempiä. Haitat vaan on erilaisia. Diesel moottorit aiheuttavat paljon hiukkaispäästöjä, jotka taas aiheuttavat ihmisille ennenaikaisen kuoleman.

        Mitä tulee kyseisen auton bensarosvouteen, niin et näytä edes tietävän mistä puhut. normaali 90 luvun puolenvälin nissan sunny syö yhtä paljon bensaa, kuin tuo kyseinen auto. Porsche osaa sentään tehdä moottorinsa sekä tehokkaiksi, että pieniruokaisiksi.


      • Diesel Audisti
        Heikki kirjoitti:

        Nyt voi sitten lopettaa kyseisen NRJ-aseman kuuntelemisen.

        Minulla on NRJ talletettuna Audin radion kaikkiin ULA-alueen muistipaikkoihin.

        Vaimon Nissanin radioon ei saatu kuin 12 ULA-alueen muistipaikkaan.


    • Possulainen

      Oikeastaan aika hyvä mainoskikka. Mediakynnys ei olisi ylittynyt, jos pudotettu auto olisi ollut joku japsi tai vaikkapa jenkkipeli.

      Törmäysnopeuden ja massan huomioiden possu säilyi silmin nähden hyvin.

      Joku nikkari rakentaa autosta vielä kivan kesäpelin

      • näppärät porsaskuskit

        omansa tapaa nakerrella?


    • efg43y432

      Ei mitään järkeä tuhota autoja jotka käsityöllä tehty :/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      107
      2691
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      118
      2059
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1620
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1304
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1149
    6. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1074
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1062
    8. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1044
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1042
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      977
    Aihe