Unelmien juhannus?

Agathe

Itse vietän jussia koiran kanssa kotona, katselen hyviä leffoja yms., silmäleikkauksen jälkeen sairaslomalla pitää olla iisisti.

Mutta, mikä olisikaan unelmien juhannus?? Mökki järven rannalla - tietenkin! - tai omakotitalo. Sauna, hyvää ruokaa, hyvää seuraa, rauhallista olemista. Ehkä voisi käydä jossain katsomassa kokkoa, ajella autolla/prätkällä ... käydä ehkä jollain festarilla/keikalla tsekkaamassa hyvää bändiä ....

Säällä ei kauheasti väliä, kunhan ei olisi kovin kylmää eikä trooppisen kuumaakaan.

No - noita juttuja ei ole, mutta silti aion nauttia lomasta, juhannuksesta ja rennosta olemisesta, ehkä ensi jussina on jo seuraakin yms.

Kaikille oikein hyvää juhannusta, vaikka "kaikkea" ei voikaan saada, nautitaan siitä mitä on =)

6

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heh....

      Olisi varmasti hyttysetön Juhannus. Täällä maaseudulla niitä on ihan tarpeeksi.

      • <<<<

        SELLAINEN JOS OIS JOSKUS JOSSAIN JA SAIS NAUTTIA VAAN JA TELKASTA TULISI VAIKKAPA JALKAPALLOA SAKSA-HOLLANTI TAI HOLLANTI-SAKSA TAIKKA PORTUGALI-KROATIA JA SITTE OLTAISIIN KAKSISTAAN JA SITTEN JOPA KOIRIENKIN KANSSA JA RVA JIIN TY KANSSA JA MYÖHEMMIN JOPA SKIDIENKIN KANSSA JOS NIITÄ OLISI JA SITTEN TIETYSTI JOSSAIN LOHJANJÄRVEN RANNALLA.SAUVOSSA.ETELÄ-SAVOSSA.PIHLAJASAARESSA.RAUMALLA.UUDENKAUPUNGIN SAARISTOSSA JA SITTEN TIETYSTI UUNISAARESSA HELSINGIN EDUSTALLA TAIKKA VILLINGISSÄ JA SITTEN VIELÄ RAUMAN SAARISTOSSA < TOD UUDENKAUPUNGIN SAARISTOSSA.RAHTILAIVALLA HELSINKI-ROSTOCK.HELSINKI-TUKHOLMA.TURKU-TUKHOLMA LINJALLA JA AHVENNANMAALLA TIETYSTI JA MAALLA JA SITTEN VIELÄ TURKU-TAMPERE TIEN VARRESSA SAUVOSSA JA SÄKYLÄSSÄ


      • &lt;&lt;&lt;&lt;&lt;

        JA SITTEN VIELÄ SAARISTOSSA TAI JUHANNUSTA VIETTÄEN RAUMAN SAARISTOSSA TAI TURUN TAIKKA SITTEN FORSSASSA TAI UUDENKAUPUNGIN SAARISTOSSA JA SITTEN SINNE MENTÄISIIN BUSSILLA JA TAKSILLA < ENSIN BUSSILLA UUTEENKAUPUNKIIN JA SAARISTOON TAKSILLA 50 50-100 300-400 EUROA


    • sellainen, että

      Olisi oma mukava kaveriporukka, jonka kanssa sitten voisi juhlia juuri noilla edellä mainituilla asioilla. Ja ehkä oma poikaystäväkin joukossa.

    • &lt;&lt;&lt;&lt;

      RMJ PORISSA JA MÖKILLÄ UUDENKAUPUNGIN SAARISTOSSA TAI KREIKAN SAARISTOSSA SITTEN PORIN LENTOASEMALLE JA SIITÄ TIETYSTI TAKSILLA RMJIIHIN

    • äiskä 45

      Unelmien Juhannus?
      Ehdottomasti järven rannalla, isossa mökissä, hyvien kavereiden kanssa. Hyvää grilliruokaa (mm.mieheni tekemää) hyvää juomaa: keppanaa ja shamppakaljaa tietysti! Aurinko paistaa ja olis lämmintä 22 C.
      Taustalla tietysti hyvää musaa, kuten nyt kuuluu Novan 200 parasta biisiä, "Caravan". (Lapset mummolassa). Mutta nyt on tosi kurja tilanne minulla: aviomies on eka kerran yhteiseen 17 vuoteemme, ON TÖISSÄ KOKO JUHANNUKSEN!
      Ens Jussina ei varmasti ole!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      87
      4684
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      72
      2121
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1044
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe