harkitsen vanhaa 84 luvun evinrude 20hp. ostoa mutta paljonko kyseinen kone painaa. onko kellään edes aavistusta. onko yhtä painava kuin suzuki.
vanha evinrude 20 paino?
8
6936
Vastaukset
- jussipussi
lyhyt käsikäynnisteinen 46kg ja sähkömalli 47...84 vuonna oli vielä se perä jossa ei läpipuhaltavaa potkuria, ne uudempiperäset painaa 52,5 ja 53,5 kg....tiedot Venelehden
katsausnumeroista. Suzuki painaa noin 54 kg- ei taira olla
suzuki painaa 70 kiloa. onko 85 jo eri malli kuin 84 evinrude. näkeekö runkonumerosta jotenki tarkan iän.
- kiitos mutta
näkyy 81 vuonna olevan jo läpi pultattava potkuri ja suzukin paino heittää pahasti. onkohan nuista mikää paino oikein.
- jussipussi
ei taira olla kirjoitti:
suzuki painaa 70 kiloa. onko 85 jo eri malli kuin 84 evinrude. näkeekö runkonumerosta jotenki tarkan iän.
se 85 malli on ekamvuosi kun 20 heppaset tuli läpipuhaltavalla perällä
i n t r o d u c e s
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
tossa taulukko numeoist jotka
kertovat vuosimallin
esim 20ecc
20 heppanen vuosimallii 88
esim 70tles
70 heppanen trimmillinen vm 90 - myytävänä on
jussipussi kirjoitti:
se 85 malli on ekamvuosi kun 20 heppaset tuli läpipuhaltavalla perällä
i n t r o d u c e s
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
tossa taulukko numeoist jotka
kertovat vuosimallin
esim 20ecc
20 heppanen vuosimallii 88
esim 70tles
70 heppanen trimmillinen vm 90nettiveneessä näkyy olevan 81 vuoden kone jossa potkuri kiinni läpi menevällä pultilla. ainakin näyttäisi siltä.
- tutkitaan hutki
kiitos mutta kirjoitti:
näkyy 81 vuonna olevan jo läpi pultattava potkuri ja suzukin paino heittää pahasti. onkohan nuista mikää paino oikein.
- onko tästä tietoo
86 luvun evinrude 20hp millainen paino sillä on. tulisi pieneen veneeseen ja paino ratkaisevaa. mielellään laittaisin 9.9 tai 15hp mutta niitä ei saa kaukohallinnalla.
- volvo penta
sähkökäynnistimellä varustettu 20hp 2-T arcimedes painaa 45kg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617