Hauskaa Juhannusta!

Yleismies

Essolaiset toivottavat kaikille palstalaisille OIKEIN HAUSKAA JUHANNUSTA!

Einari Essonen lopetti Essolla keskarin myymisen, joten kotiin piti lähteä jatkaman juhlimista vaimon "työnjohdon" alaisuudessa.

4

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • G.J.

      on elämä ihan mallillaan. Leppoisaa Juhannusta ja hilpeää juhannusmieltä sinulle kokkotulien loimtuksessa tai ilman.

    • Ja samaa essolaisille. Minä yritän mennä justsa päiväunille, jotta jaksan lähteä illemmalla karaoketansseihin lähipubiin.

    • Ja nyt Essolaiset kotiin ja puolison kanssa juhannusta juhlimaan. Tai sitten puolisoa etsimään ja yrttejä tyynyn alle keräämään. Ei ehdi olla juhannuksenkaan aikana toimeton, jos on sinkku.

    • Lahkeisiin

      pyykkipoika ja helmat lepattamaan.
      Hauskaa Juhannusta kaikille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      139
      1412
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      901
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      553
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      494
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      36
      441
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe