Jotenkin tulee huvittunut olo, kun seuraa ihmisten orjallista muodin seuraamista. Nythän joku muotiguru on lanseerannut leveäsankaiset silmälasit. Ja niitä näkee ihmisten ostelevan aivottomasti. Monille ne eivär sovi alkuunkaan, mutta niitä pidetään vaan muotitietoisesti. Kyseinen muotiguru kehittelee jo uusia rahanimemiskeinoja orjiltaan. Ja porukka on valmis maksamaan hänen (huumehöyryisistä?) päähänpistoistaan.
No, halvalla minäkin saan huvia, kun ympärilleni katselen ja hyrisen naurusta. Hrrrrrrrrrr!!!
Muodin orja?
4
611
Vastaukset
- harrastan tuota
...naureskelua! :D En tiedä mutta minusta jotenkin tuntuu kuin muodin tarkoitus nykyään olisi tehdä erityisesti naisista mahdollisimman rumia ja epänaisellisia! Varsinkin silloin kun katsoo halpaketjujen pullottavan äitiysvaatteita muistuttavia kaapuja ja ylistävän omistuista kerrospukeutumista! En ymmärrä, onneksi itse hoidan shoppailun pääosin ulkomailla. Minusta naisella on kaikin mokomin lupa näyttää muotonsa eikä yrittää jo nuorena ja hyväkuntoisena peitellä vartaloaan löysillä kangasriekaleilla!
- Nimimerkki
En todellakaan tulen aina pukeutumaan niin että tykkään itse.
- Non-Slave
Nimimerkki kirjoitti:
En todellakaan tulen aina pukeutumaan niin että tykkään itse.
Muodin orjilta puuttuu täysin tyyli- ja tilannetaju. Siitä näkee esimerkkejä ympärillään päivittäin ja jopa itsenäisyyspäivän vastaanotollakin pressan linnassa. Siellähän moni kana-aivo esittelee hänelle kalliilla myytyjä mauttomia päälle pantavia. (Ja mies astuu sen hepeneen liepeille niin, että daami kompastuu rymisten lattialle.)
- FrozenCorpse
Minä en koskaan ole pitänyt valtavirran diggaamista jutuista, musiikkia ja harrastuksia myöten. Muoti on aina jotenkin ollut kankeaa ja tylsää, joten olen sitten sitä mitä rakastan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665491Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1334223Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.861787- 631415
- 2611117
- 471102
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E125951Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim43772Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31723Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.38672