Kyselisin Nokian eläinlääkäreitä.
Minne voisi kissan viedä jossa saa hyvää hoitoa? Kunnan eläinlääkäri on kuulemma kamala tapaus?
Eläinlääkäri
9
4043
Vastaukset
- joo...
Joo.. se on hevosmies. Se vihaa muita eläimiä! Tämä perustuu mututietoon !
- kissat käyvät
Meidän kissoja on hoidettu täällä:
http://www.elainystavasilaakari.fi/
Leikkaukset, hammaskiven poistot ym. on tehty ammattitaitoisesti ja palvelu on ollut ystävällistä.
"Kunnan eläinlääkäri on kuulemma kamala tapaus?"
On tiemmä vaihtunut.- 5678
On todellakin kunnaneläinlääkäri vaihtunut. Siellä on useampikin lääkäri, ja kaikki ovat olleet erittäin mukavia ja vielä pätevänkin oloisia. Vai mikäpä minä olen eläinlääkäriä arvostelemaan, kun en ole sitä koulutusta hankkinut.
Meidän kissat käyvät siellä ja tyytyväisiä ovat olleet. Siis Pitkäniemen alueellahan tämä kunnaneläinlääkäri on. Sinne vaan! - Moona
5678 kirjoitti:
On todellakin kunnaneläinlääkäri vaihtunut. Siellä on useampikin lääkäri, ja kaikki ovat olleet erittäin mukavia ja vielä pätevänkin oloisia. Vai mikäpä minä olen eläinlääkäriä arvostelemaan, kun en ole sitä koulutusta hankkinut.
Meidän kissat käyvät siellä ja tyytyväisiä ovat olleet. Siis Pitkäniemen alueellahan tämä kunnaneläinlääkäri on. Sinne vaan!Käytiin koiranpentumme kanssa kunnan eläinlääkärillä, kun kuulimme lääkärien vaihtuneen. Saimme hyvää palvelua ja hoitoa. Tädit olivat oikein mukavia. Ihan positiivinen kuva jäi ja käytämme tätä palvelua myöhemminkin.
- Emma-tyttö
Kävimme koiran kanssa Pitkäniemen alueella olevalla lääkärillä,saimme todella ystävällistä kohtelua ja hyvää hoitoa. Naislääkäri oli, nimeä en nyt muista,mutta kannattaa palvelua käyttää, kun sellainen vieläpä omalta kylältä löytyy.
- reino
kävin koirani kanssa pitkänniemen eläinlääkärillä ja leikkaus meni loistavasti, ja palvelu oli todella hyvää, kyllä voi nykyään suositella kaikille entinen eläinlääkäri oli todella huono ja epämiellyttävä ennen kaikkea ylimielinen.
- ja kokeiltu on
Uusi kunnaneläinlääkäri on ihan hyvä, ei ole se hevosmies enää. Hevosmies lähti muihin hommiin. Omat kissat on nykyään käytetty kunnallisella Pitkäniemessä, ihan tarpeeksi hyvä palvelu siellä. Viimeksi tarvittiin ultraääntä ja vähän enemmän labrakokeita, ihan asiallisesti ja kiireettä rauhoitettiin kisu ja tutkittiin. Eikä maksanut paljon mitään!
Sitä kyllä ihmettelen, ettei sieltä saa labratuloksia paperille, taitaa olla vähän kehittymätön tietojärjestelmä siellä (joku pahvikortisto).
Kankaantakana on sitten yksi koiraspesialisti, siellä käytiin kerran mutta ei mennä enää kun oli niin kovakourainen. Kuulemma hoitaa polvivikaiset koirat mainiosti, mutta meillä kun ei ole sellaista.
Pirkkalan uutta yksityistä asemaa olen kuullut kehuttavan, mutta en ole kokeillut. - Anonyymi
nokian pieneläinklinikan lääkäri on todella tympeä
- Anonyymi
Ja surkee ammattitaidoton. Eikä myönnä tekemiään virheitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903235
- 883033
- 681872
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191832- 281732
- 211691
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi331355- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91319