Itse tapailin oinasmiestä vuoden ajan, ei siis seurusteltu. Tossa marraskuun loppupuolella sano että on huomaamattaan rakastunut minuun ja että haluaa minut. Siitä asti siis seurusteltu. Vuoden ajan siis oli kyllä paljon riitoja ja taukojakin oli, mutta aina se halus sopia. Nyt tän 7 kk aikana kun ollaan vakavasti seurusteltu, niin kyllähän niitä riitoja on tullut ja kerran meinanut jättääkkiin, mutta sanoi sitten suoraan ettei voi olla ilman minua. Sit jos nykyään riidellään, niin se on sitä hemmetin mykkäkoulua ja laittaa puhelimet ja kaikki kiinni. Hermothan tässä menee.. Ja aina, se melkein olen minä joka saa alottaa sen anteeksi pyytelimisen ja sovittelun. sen jälkeen vasta herra pyytää anteeksi jos pyytää.. Miksi tämmöistä miksi?? Ja toinen kysymys.. Ovatko ne uskollisia? Olen hirveän mustasukkainen ja luulen koko ajan että hän pettää, silloin varsinkin kun puhelin kiinni ja joku pieni riitamykkäkoulu meneillään. On sanonut monet kerrat että häntä on petetty, eikä unohda miltä se tuntuu, eikä halua aiheuttaa kenellekkään muulle. Mutta mistä sitä sitten loppupeleissä voi tietää:P Heh. vaikeaa. Kertokaa ihmiset kokemuksia oinassuhteista. Kauan kestänyt, onko ollut uskottomuutta tms :)
Vastauksia
4
913
Vastaukset
- koukussa(N)
olla vastustamaton ja rrraivostuttava.
oinaan kanssa joutuu kyllä riitelemään, ja tuo mykkäkoulu tuttua, oinas pitää sellaista hiljaiseloa aina silloin kun ollaan riidoissa, on omissa oloissaan eikä vastaa tai ole tavoiteltavissa. jo se on varsin ärsyttävää!!
asiat selvitetään sitten joskus !!
sen verran pakko kysyä aloittajalta että mistä teidän riidat on saanut alkuun??
meillä siittä kun oinas tekee niinkuin lystää, olen useasti sanonut siitä ihan asiallisesti, mutta ei kun hän toistaa vain. oinas se menee kun tuuliviiri, vaikka olisi jotain jo sovittua niin jos tulee jtn "mielenkiintoisempaa" niin oinasta viedään!!
uskollisuudesta.
no, uskoisin että oinas on uskollinen juuri niinkauan kun hän kokee että mielenkiintoa riittää ja suhde toimii edes jotenkin, seksi on tärkeää oinaalle, sen on toimittava. en usko että oinas kovin hepposin perustein pettää!! joten tuskin ihan "joulujuhla"/baaripoka pettäjä.
tässä nyt alkuun oinaspaloja. ..- alkup.
No riidat lähtee tosi tyhmistä asioista. Yleensä kun minä satun sanomaan jtn väärää ja herra niin loukkaantuu. Saan sitten pyydellä anteeksi ja olla niin katuva. Eli toisin sanoen niin turhista asioista. Meillä ei kertaakaan ole siitä tullut, miten oinas menee ja missä on, koska saahan hän mennä miten huvittaa.. Joskus kyllä olen loukkaantunut kun on peruttu joku sovittu juttu tms ja siitä on saattanut tulla kärhämää.Siitä kyllä on tullut, kun me emme näe kuin 3-4 kertaa viikossa, niin siitä on väännetty rautalankaa useasti. Miten teillä?Asutteko yhdessä?
Miten muuten teillä, onko sinun oinaasi pihi rahoistaan? Koska minun on! Ärsyttää hieman että, joudun maksamaan melkein joka lystin mitä tehdään..
Seksi meillä kyllä sujuu todella hyvin.. :) Ja kysynyt olen että onko varmasti tyytyväinen ja kuulema oli. - laita vaikka
alkup. kirjoitti:
No riidat lähtee tosi tyhmistä asioista. Yleensä kun minä satun sanomaan jtn väärää ja herra niin loukkaantuu. Saan sitten pyydellä anteeksi ja olla niin katuva. Eli toisin sanoen niin turhista asioista. Meillä ei kertaakaan ole siitä tullut, miten oinas menee ja missä on, koska saahan hän mennä miten huvittaa.. Joskus kyllä olen loukkaantunut kun on peruttu joku sovittu juttu tms ja siitä on saattanut tulla kärhämää.Siitä kyllä on tullut, kun me emme näe kuin 3-4 kertaa viikossa, niin siitä on väännetty rautalankaa useasti. Miten teillä?Asutteko yhdessä?
Miten muuten teillä, onko sinun oinaasi pihi rahoistaan? Koska minun on! Ärsyttää hieman että, joudun maksamaan melkein joka lystin mitä tehdään..
Seksi meillä kyllä sujuu todella hyvin.. :) Ja kysynyt olen että onko varmasti tyytyväinen ja kuulema oli.sähköpostia minulle, niin voi rauhassa vaihdella juttuja ...
[email protected]
- että-
kyseessä on molempien ITSELUOTTAMUKSESTA ..jos sellainen on heikko kumpaisellakin..tulee jatkuvia riitoja ...ja väärinkäsityksiä..
jokaisella merkillä omat huonot ja hyvä puolensa ..kuten ihmisellä ylensääkin ..horoskoopit kertoo yleisesti ..ihmisen luonteesta ..ei kaikkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5419102Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1646259Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3775302Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli704788Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004411Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664083SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1863989- 1012056
- 1131527
- 531076