Tietääkö kukaan kuinka paljon oli porukkaa kalajoen juhannuksessa tänä vuonna
Kalajoen juhannus
paikalla
122524
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ollu?
Jostain kuulin näin.
kyllä joku nyt liiottelee.kai piilossa sitte porukka.kuihtuu taas liian kalliisiin hintoihin homma kokonaan.rahan ahneus.... joillakin.
Majoitusalueelle oli tullut grillauskielto ja joutui syömään kylmää makkaraa sen takia.
Tänä vuonna tilaisuuden järjestäjä oli tinkinyt aika rajusti turvallisuudesta ja järjestyksenvalvonnasta.
Aiempina vuosina vartiointi ja järjestyksenvalvonta on ollut hyvin organisoitua, mutta tänä vuonna raha oli saanut määräävän markkina-arvon ja tulos oli katseltavissa mm. siinä, että alueella oli varmasti puolet niitä, jotka eivät olleet maksaneet ranneketta-->porukka tuli aidan yli ja ali-->kukaan ei puuttunut siihen!?
Leirintäalueella oli runsaasti pahoinpitelyjä-->kukaan ei puuttunut niihin!?
Ensi vuonna muualle kuin Kalajoelle!!!!!!!!!!!!!
Ite en oo enään pariin vuoteen ollu leirintäalueella juhannuksena, ihmisiltä vaan rahat pois ja sitten kaikki kuitenkin lähestulkoon kiellettyä alueella, ihme ku saa sentäs kusella käydä sielä samaan hintaan!!
Hiljaista oli koko Kalajoen alueella verrattuna aikaisempiin juhannuksiin. Huonot esiintyjät kallis lipunhinta verottaa.
.. ne sateet. Ilmaki vei myös kuulemma osan porukasta pois, keskenhän ne lähti. Eipä kyllä ihtiäkään pahemmin huvittais missään varjoilmassa olla ja vielä jos tulee sateet vaikka eipä senkään luulis hyvää tunnelmaa pilaavan mutta jos yksin lähtee ja on niin kyllä pilaa.
Kaikki normaalit festari rutiinit ovat kiellettyjä. Enää ei saa grillata omissa grilleissä järkkärit olivat tosi hermolla päällä kokoajan ajelivat mönkijöillä holtittomasti. Kaiken huippu oli se kun satoi kaatamalla niin olimme panneet pressun puuhun kiinni jottemme kastu aivan märäksi niin järkkärit tulivat katkomaan niistä narut. Taisi osua oma ilkeys järjestäjiin ens vuonna yleisökadossa.
Ihan hieno juttu! mitä vähempi väkeä sen siistimpää kaikkialla! Eiku hinnat ylös ja vaatimukset korkeiksi eli grillauskielto, aitaus, lasipullottomuus... niin maaailma pelastuu eli hiekkasärkkien luonto pelastuu!
Upeeta mahtavaa, leirintäalueella on kerranki kunnon jöö!:)
ei sinne herkälle alueelle kaivata suuria yleisömassoja. En tiedä onko muutenkin suurten juhannusfetareiden suosio hiipumassa, ei onnistunut suuren rahan pori-festaritkaan..porukat ehkä nykyään mieluummin mökkeilee kaveriporukoissa juhannuksen.
Tietenkin onhan se hienoa kun on saatu se mökki ja Audi pihalle,siinä köyhät sitte katselee,kato joku rikas kun on tuollainen autokin.Sama jäteläjä jää mökkiläiseltäkin.