Toivoisimme lasta todella kovasti, söin toukokuun pillereitä mutta päätimme jättää ehkäisyn pois. Luin jostain että pillereiden syönnin jälkeen voi kestää jopa vuosi että kuukautiset palaavat ja on mahdollisuus hedelmöittyä. Pitääkö tämä paikkansa vai onko mahdollista että olen jo raskaana?
Kiitos vastauksistanne
Kiitos vastauksistanne
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voit hyvin olla raskaana. Kuukautisia ei kannata odotella vuotta, ei edes puoltakaan kun pitää mennä lääkäriin hankkimaan hormoonit että kierron saa kohdilleen (muuten se lapsilykky vasta huononeekin) mutta yleensä se normaali hormoonitoiminta palautuu kyllä parissa kuukaudessa.
meni 1v9kk ennenkun raskauduin. Tokan kerran ei kerennyt oleen kun yhet menkat jotka tuli ihan heti pilsujen jättämisen jälkeen, eli kahet menkat ihan peräkkäin ja tulin raskaaksi
pillerit ja menkkoja tuli ihan normaalisti, viimeset maaliskuussa ja nyt sitten odotellaan joulukuuta :) kaverini tuli raskaaksi samantien kun lopetti pillerit, yksiäkään kuukautisia ei kerennyt tulla.
koska sulla laskettu aika? mulla on aprillipäivän vauva tulossa 15.12-08
Ite tulin heti raskaaksi pilsujen lopettamisen jälkeen!! Ekalla raskaus kerralla söin pilsuja 8v&heti tärppäsi!tokalla söin 2v&heti tärppäsi (tuulimuna kylläkin) ja kolmannella kerralla pilsuja en ehtinyt alottaa edes,kun tulin kaavinnan jälkeen kuukauden päästä raskaaksi&nyt rv10 ;) Eli hyvät mahkut tulla heti raskaaksi,kun pilsut lopettanu tai ainakin ekojen menkkojen jälkeen..Tsemiä!
Hei! Itse otin viimeisen pillerin 6.5 ja viime viikon tiistaina eli 17.6 oli raskaustesti positiivinen, että todellakin voit olla raskaana, onnea teille!