Apua kaivataan.. Miten päästä irti eroahdistuksesta, kun elää paikassa, missä ei ole yhtään omaa perhettä tai ystäviä lähellä ja ainoa perheeseen kuuluva lähtee pariksi kuukaudeksi pois? Kun kaiken lisäksi paikka missä asuu on jotain ihan muuta kuin toivoisi.. Ihan totaalisesti alkaa masentaa.
Eroahdistuksesta
soturiness
2426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kullosta kivalta. Ainoo mieleen tuleva keino on suunnata ajatukset ja energia johonkin aikaavievään hommaan. Itse varmaan tekisin kaiken sen mikä on jäänyt keväällä rästiin. Pakastimen sulatus, valokuvat kansioon, vaatekaapin inventaario ja mitäs jos kutsuisit jonkun käymään...?
Miksi sitten asut siellä paikassa mistä et juurikaan pidä? Opiskeletko sä jossain kauempana vai missä mennään? Voithan sä alkaa suunnittelemaan takaisin sinnepäin muuttamista, missä kaverit ja perhe asuu.