juhannus kotona

turpa tukkoon

Ajattelin viettää rauhallisen juhannuksen lepäämällä kotona rankan työputken jälkeen. Ajatukseksi jäi: asuinalueellamme bilettivät peräkkäisinä öinä naapurien jo pois muuttaneet lapset kavereineen. Vanhemmat siis lähtivät juhannuksen viettoon muualle ja nuoret valtasivat lapsuudenkotinsa. Kaksi kesäyötä meni örvellystä kuunnellessa, toisena yönä lisäksi kolmannen naapurin ilmeisesti yksin kotiin ja ulos jätetty koira räksytti taukoamatta... Ensi juhannuksena täytyy kai lähteä muualle kotoaan!

1

1603

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalevi perse

      Kuules nyt, onhan se ymmärrettävää rankan työputken jälkee kun ei saa levätä ja on juhannus käynnistymässä..aika turhaa valittaa ku pitäisi olla jo itsestään selvää, että jussina porukka on viihteellä ja mölyä riittää :) olisi ehkä kannattanut jo olla valmiina joku erämökki keskeltä mettää jossa on hiljaista levätä ja jumittaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      3033
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1590
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      221
      1345
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      977
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      887
    Aihe