Siinä kaksi tärkeintä ja keskeisintä poliittista tavoitetta tällä hetkellä Suomessa.
Molemmat lähellä perussuomalaisten sydäntä.
Miten ne saataisiin sanottua populistisen tehokkaasti kansalle?
Molemmat lähellä perussuomalaisten sydäntä.
Miten ne saataisiin sanottua populistisen tehokkaasti kansalle?
Vastaukset 12
Vanhimmat
asialle. ei asia muutoin etene.
t, arvaa kuka.
keksi meille kunnon populistiset iskulauseet, joilla kansan sydämet saadaan ymmärtämään, että
- Perustulo on saatva aikaiseksi. Perustulo takaa köyhän kansan inhimillisen kohtelun ilman nöyryyttävää juoksemista luukulta luukulle leivän perässä.
- pakkoruotsi on saatava poistettua kouluista.
Ruotsi on muutettava valinnaiseksi kieleksi kouluissa. Opiskelkoon ruotsia ken haluaa, mutta vapaaehtoisen valinnan kautta, ei pakolla.
perustulonsa ilman slouganeita, kun hakeutuu töihin ja lopettaa turvaverkossa roikkumisen. Töihin pääsee ilman pakkoruotsiakin tai edes vapaaehtoista ruotsiakin.
usko. Meillä on tälläkin hetkellä kymmeniätuhansia nuoria vailla työ- tai koulutuspaikkaa. Ja varttuneempia pitkäaikaistyöttömiä pilvin pimein. Kerroppa mihin ne pääsisi työhön.
PerusSeppo
Haukipudas
sinun laisesi seniili katsoo ettei mihinkään pääse, mutta ne jotka haluaa pääsee. koulutuspaikkojakin on, mutta niitä pitää asettua hakemaan ja useampia, eikä vain yhtä. Töitäkin on kylä tarjolla,www.mol.fi kertoo sen seleksellekkin.
minä olen varmaan ymmärtänyt väärin uutiset koulutuspaikkojen vähyydestä ja työttömyydestä. Kiitos vielä kerran!
Seppo
juuri äsken kuulin uutisista, että työttömiä työnhakijoita on 247000 henkilöä. Lomautusilmoituksia tulee päivittäin ja siihen kun vielä todetaan se, että koulutuspaikkoja ei ole kaikille halukkaille, niin miten nuo ihmiset pääsisivät työhön tai koulutukseen. Kertoisitko tarkemmin vielä kerran.
Seppo
”Jag har mitt dystra förflutna som medlem i finskhetsförbundet, men jag har ingenting emot svenskspråkiga.”
ihan mitä kieliä vaan haluavat.
Pakkoruotsi on kuitenkin saatava loppumaan!!!!!!!
Se on ihan saletti!
Siihen tarvitaan hiukka enemmän kuin tuommoinen yhden käden sormilla laskettava määrä kansanedustajia.
Koitas vähän muistella. On tainnut jotkut realiteetit unohtua.
vuonna 2004.
Pakkoruotsi tullaan muuttamaan vapaaehtoiseksi aineeksi suunnilleen samoin lukemin.