Mitenkäs sais xp:ssä autorunin ja autoplay takas päälle ku se on lähteny pois ihan ittellään. Autoplay on asetuksissa päällä mutta eipä toimi.
Autorun?
ojisfd
1116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä se juuri sieltä cd-aseman "Ominaisuudet" kohdasta pitäis saada kytkettyä, sehän pitää tietysti kytkeä erikseen niille kaikille (music CD/ music files/ Blank CD/ mixed content/pictures jne...).
Ainakin minulla, siinä lukee ensimmäisenä "music files" ja jos olet aktivoinut pelkästään sen etkä niitä muita, esim. normaali musa CD-levy tai Data-CD:t ei edelleenkään käynnisty. Vain pelkkä MP3-levyksi poltettu kiekko aukeaa.
Osoitteesta:
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/downloads/powertoys.asp
löytyy Powertoys aputyökaluja joista kannattaa hakea ainakin TweakUI-niminen ohjelma (hinta 0€, eikä lataa kauaa). Sen avulla pystyt myös asettamaan autoplay:n mm. voit lisätä sen valikkoon minkä tahansa playerin esim. WinAmp, BSPlayer tai polttosoftan tms. joka ei ole normaalisti valittavissa.
Personoit muutenkin XP:tä sellaiseksi kuin itse haluat.
tv. FRaNK