76 prosenttia vaatii listoja esille

okunen SDP ja Vasemmistoliitosta lipsui.
Jos tulos olisi ollut 71 % joka vaatii Tiitisen listan avausta, silloin olisi mennyt Vasemmisto / Oikeisto linjan mukaan.

Toteutuuko kansan tahto. ?J

Jos kerran kansa pyytää julkistamista, miksi se on niin vaikeaa tehdä? Jos ei ole mitään salattavaa, ei siihen pitäisi mitään estettä olla. Vai paljastuuko sieltä jotain mitä ei pitäisi? Ilmeisesti siellä sitten on jotain risuja kun kerran täytyy kaikin tavoin yrittää estää...
8202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

julkisteta on se, että listoilla on melkoinen joukko Kokoomuksen ja Kepun vieläkin politiikassa olevia poliitikkoja. Se, että siellä on vasemmistolaisia, ei ole mikään uutinen. Vasemmisto oli yhteistyössä ns. vasemmistolaisten valtioiden kanssa, myös henkilötasolla. Mistään vakoilijoista ei voida puhua, paremminkin kansalaisaktiivisuudesta.

Äänestä
  • SORVAAJAN SORBUS JA PANKKIIRIN PIENTULOT. AINA YHDEN VOI OTTAA. PALJON MELUA TYHJÄSTÄ.

    TI TI TYY SATAKIELI LAULAA JOKAISEN KORVIEN VÄLISSÄ TIITISTÄ VAAN LAULAAKO TULEVAISUUDESSA METSISSÄMME KUN TUNTUU OLEVAN SPEKULOINTI JA HALVEKSUNTA ASIAKIRJOISTA TÄRKEÄMPÄÄ KUIN LUONNON JA INHIMILLISEN IHMISYYDEN SUOJELU.

    TIITISEN LISTAT OVAT VIATTOMIA RIVIEN PÄTKIÄ PAINETTUNA SUOMALAISEEN SELLULOOSSAAN. LISTAT SAATTAVAT HENKILÖITÄ TURHAAN LEIMAAN SEKÄ LISTAN JULKISTAMINEN ON UHKA SUOMEN ULKOPOLITIIKALLE.

    JO ON KUMMA KUN MEDIA JA MATERIALISOITUNEET SUOMALAISET HALUAVAT KAIKELLA MÄSSÄILLÄ.

    PUHUIMME TYHJÄSTÄ PAHVILAATIKOSTA TAI TIITISEN MITÄTTÖMÄSTÄ PAPERIN PALASESTA, HALUAA SEN TÄMÄ HÖLMÖLÄIS KANSA JULKI, ALASTI KAIKKIEN ETEEN.

    HÄVETTÄÄ OLLA SUOMALAINEN VÄLILLÄ, KIITOS 1950 LUVULTA ETEENPÄIN SYNTYNEIDEN. ONNEKSI ME 1980 LUVULLA SYNTYNEET JA NUOREMMAT PUHDISTAMME TAAS SUOMEN MAINEEN, KUNNES PERINNE TAAS VELVOITTAA LAITTAMAAN KAIKKI SYYT SUOJELUPOLIISIN NISKAAN.

    JOS SULLA SE TOIMITTAJA-PASSI ON ET SÄ SILLÄ OO MUITA ARVOKKAAMPI. MEE MUUALTA KYSELEE SALAISIA JUTTUJA. KAIKKI SEN TIETÄÄ MITÄ LISTAT SISÄLTÄÄ. SE TOIMITTAJA TÄSSÄ PITÄIS HAASTAA OIKEUTEEN EIKÄ SUPOA.

    MONIKULTTUURINEN ITSENÄINEN SUOMI EI TARVITSE ENEMPÄÄ TALOUSKASVUA HOLHOAVAA TÖRKYILYÄ JA POLITRIIKAA TÄYTTÄMÄÄN UUTISOTSIKOITAMME, SAATIKA KUN KYSEESSÄ ON LIKAINEN MEDIAPELI JOTA HYVINVOINTIVALTION ANTIMILLA PELATAAN JÄÄKALIKKA KOIPIEN VÄLISSÄ.

    ANNAN KAIKEN TUKENI SUOJELUPOLIISILLE, SEKÄ BYROKRATIALLE JOSSA ON SYDÄN MUKANA. EMME TARVITSE ENEMPÄÄ TRENDIKÄSTÄ KOHUA JA PAPERILIUSKOJEN LEVITTELYÄ. MIKÄ ON PIELESSÄ KUN OIKEUSJÄRJESTELMÄ SYYTTÄÄ POLIISIA? TUSKIN SINÄKÄÄN HALUAISIT.

    LÄÄKKEEKSI EI AUTA PUNA POSKINEN POPULISMI TAIKKA KOSKENKORVA, MYÖSKÄÄN PORVARILLISESTA PEUKALOIDEN PYÖRITTELYSTÄ EI SEURAA MITÄÄN KONKREETTISTA- AINOASTAAN SUORITTEITA JA PUHEITA KULUTUSYHTEISKUNNAN MALLIIN.

    MARGINAALISET TEOT = KUNNIAALOUKKAAVAN "UUTIS MEDIA" AGENDAN KEOT.

    TÄSTÄKIN KESKUSTELUSTA SEURAA JUORU-JUKKIEN JA PÄLÄPÄLÄ-PÄIVIEN TEKOPYHÄT MAAILMANPARANNUS PAKINAT JOISSA YRITETÄÄN TEIDÄN HARMAAMUSTAA TOIMINTAA PUOLTAA SANANVAPAUDEN NIMIIN.

    JURIDISESTI JA MORAALISESTI OLISI KAIKEN YHTEISHYVÄN KANNALTA OIKEIN PITÄÄ TIITISEN ASIAKIRJAT SULJETTUINA, NE OLISIVAT JOUTANEET JO JUHANNUSKOKKOON.

    MAAILMASSA ON MUITAKIN HUOLIA KUIN TIITISEN ASIAKIRJASTO JO KÄSITTEENÄ. MUTTA EIHÄN SUPI SUOMALAINEN SITÄ TAJUA KUN KORKEINTAAN ULKOMAILLA KÄYDÄÄN OLOHUONEEN TELEVISION KAUTTA JA SUOMALAISELLE SUOMEN RAJAT ON RAJAT.

    SITÄ HELPOSTI VAURAS YHTEISKUNTA AJAUTUU SUON SILMÄÄN. KUN SUOMI PUTOSI PUUSTA.

    VÄITÄTTE TOKI ETTÄ TÄMÄHÄN ON VAAN AJANKOHTAISTA OHIMENEVÄÄ KESKUSTELUA TAPAUKSELLISISTA ASIAKIRJOISTA JA NIIDEN JATKO KÄSITTELYSTÄ, MUTTA KUN TÄHÄN MENNESSÄ NIISTÄ SYNTYNYT KOHU KUOHUAA KORVISTAMME, KETÄ SYYTÄMME. SUOMETTUNUT SUOMI MAAILMASSA JOKA MENEE EIKÄ MEINAA.

    Äänestä

Luulen että listan julkaiseminen kolahtaa kovasti keskustaan, olisiko joku hyvinkin korkeassa asemassa oleva keskustalainen listalla?

Äänestä
  • Oli mukana intensiivisesti DDR toiminassa Suomessa.
    Bresnev:kin sanoi silloin, että kommunismi järjestelmästä tulee hallitseva maailmassa.

    Ja Tarjahan sen uskoi. Mitä taistolaiset silloin puhui. Mihin maahan olisi pitänyt liittyä.

    Arvaa ?

    Äänestä

79% haluaa julkistaa listat

Äänestä
  • Tuskin saivat nimejään pyyhittyä täysin pois.

    Pitkälle saanee pitkitettyä asiaa.

    Tuntuisi...jos aikoinaan Halonenkin sanonut, että vaikkapa "nuoruuden hairahdúksia" tai jotan semmoista.

    Kun kaikki kuitenkin tietää Halosenkin historian, miten oli SDP:n äärivasemmistoa.-

    Äänestä

  • niska punaisena ! kirjoitti:

    Tuskin saivat nimejään pyyhittyä täysin pois.

    Pitkälle saanee pitkitettyä asiaa.

    Tuntuisi...jos aikoinaan Halonenkin sanonut, että vaikkapa "nuoruuden hairahdúksia" tai jotan semmoista.

    Kun kaikki kuitenkin tietää Halosenkin historian, miten oli SDP:n äärivasemmistoa.-

    mitään häpeämistä, mutta oikeistolaisilla on eri asia: koettivat ratsastaa kahdella hevosella yhtä aikaa.

    Äänestä

toimista olivat DDR;n tiedustelupalvelu kiinnostunut. Ketä se edes enää kiinnostaa ja miksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiitisen. kirjoitti:

okunen SDP ja Vasemmistoliitosta lipsui.
Jos tulos olisi ollut 71 % joka vaatii Tiitisen listan avausta, silloin olisi mennyt Vasemmisto / Oikeisto linjan mukaan.

Toteutuuko kansan tahto. ?J

Jos kerran kansa pyytää julkistamista, miksi se on niin vaikeaa tehdä? Jos ei ole mitään salattavaa, ei siihen pitäisi mitään estettä olla. Vai paljastuuko sieltä jotain mitä ei pitäisi? Ilmeisesti siellä sitten on jotain risuja kun kerran täytyy kaikin tavoin yrittää estää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu