Yhä useammat operaattorit tarjoavat vain langatonta vaihtoehtoa / boxia nettiyhteydeksi.
Ilmeisesti esim. oheista boxia ei voi käyttää joko / tai?
- http://gigaset.siemens.com/shc/0,1935,hq_en_0_126187_rArNrNrNrN,00.html
Ps. Itse olen langallisen vaihtoehdon kannalla halutessani välttää tarpeetonta säteilyä. Tosin kerrostalossa asuville se lienee liki mahdotonta.
Lanka & Langattomuus
3
538
Vastaukset
- ei ymmärrä kysymystä
Tuo modeemi toimii langattomasti sisäverkkona, eli kone - modeemi. Kyllä sulla siitä huolimatta täytyy olla langallinen laajakaista. Et kyllä tuolla vempaimella pääse nettiin langattomasti(GPRS, Edgen, 3G, 450mHz tai muun kautta)
- sx762
Pointtina oli tuo operaattoreiden liki systemaattisesti tarjoama langaton modeemi / reititin ainoana vaihtoehtona.
Itse olen edelleen perinteisen langallisen modeemin kannalla. Mitä vähemmän vuosien saatossa kertyvää "säteytystä", sen parempi.
- isintytto
Minulla langalliset toimivat eriittäin huonosti mutta Langaton450 toimii upeasti.Eikä minun mielestäni lankoja tai mitään piuhoja ole kytketty koneeseen.Puhelin pistoke tosin on vielä mutta laajakaistani langaton450 ei tarvitse sitä. Tietenkin jos langallinen toimisi niin en olisi langattomaan ehkä mennyt.Haja-astus alueella on kuitenkin otettava sellainen liittymä joka parhaiten toimii.ADSL-Liittymani toimi vain silloin kun ei ollut muita kaistan valtaajia.Kellä on hyvä toimiva kaista se ajaa edelle.Minä sain tyytyä rippeisiin.Perjantai illasta- sunnuntai-iltaan pääsin nettiin hyvin huonosti tai en ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938108
- 403912
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241380
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html331224Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311109Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia12980Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797