Siinä juuri oikeamielinen ja sopiva puoliso pääministeri Matti Vanhaselle.
Mertala on juuri sellainen pr-nainen kuin Suomen ykkös naisen kuulukin olla!
Suomi voi olla olla ylpeä Vanhasesta ja tämän edustavasta ystävästä Mertalasta. Tästä on hyvä jatkaa maailmanvalloitustamme ainakin diplomaattisessa mielessä!
Eläköön Mertala, Vanhanen, Suomi, Maailma sekä maailmanvalloitus!
Buu punikit ja persut sekä Venäjä että muut komut!
Mertala on juuri sellainen pr-nainen kuin Suomen ykkös naisen kuulukin olla!
Suomi voi olla olla ylpeä Vanhasesta ja tämän edustavasta ystävästä Mertalasta. Tästä on hyvä jatkaa maailmanvalloitustamme ainakin diplomaattisessa mielessä!
Eläköön Mertala, Vanhanen, Suomi, Maailma sekä maailmanvalloitus!
Buu punikit ja persut sekä Venäjä että muut komut!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei pidä paikkaansa. Koko valloitus-hölmöily on suomalaisten toimittajien aikaansaamaa, jotta lehti myisi. Kaiketikin innokkaat kesäloma-toimittajat asialla. Ja mitä helvettiä ne hevosnaamat yleensäkään siellä Ranskassa tekee. Eivät ymmärrä kieltä eivätkä tapoja. Pakko tätä "eliittivosua" on nyt viedä joka paikkaan.
punikilla kovaa, kun nyt pitää olla niin kateellinen kun ei saisi nyt mennä mertalan minnkään, onhan se kiva kun noin kadehditaan, koita nyt vain kestää, kateus on vakava sairaus, ellet kadehtisi et kirjoittaisi mitään.
Ihanko mertalan sukulainen on tullut tänne riehumaan? Meinaatko paljonkin suhteesta hyötyä? Menköön mertala vaikka helvetin kuuseen, kunhan ei tarvitse katsella sen irvistelyjä taas joka paikassa. Perkeleen linssilude. Ja vanhanen joutaa kepujen pellon lannoitteeksi. En ymmärrä, että Suomen pääministerinä on tuollainen hevosen mulkku.
oikeasti hyväksyy Vanhasen käytöksen... paljosta on vastuussa puolueelleen kun kannatus romisee alas entisestään
mikä hänen puolueensa on, voiko häntä kutsua keskustalaiseksi.
Mertala lienee tällä hetkellä vain vanhasen "reikäpuolueessa". Pitäkää hauskaa!
Minun makuuni tämä Mertala on vähän liian transahtava normaalille miehelle, no jos tykkää penistytöistä niin ei siinä mitään..
Mertala on todella miesmäinen. Se näkyy hyvin niissä eka kuvissa. Nyt sitä miesmäisyyttä peitellään sillä jatkuvalla tekohymyllä. Mahtaa olla työ leikkiä "hangon keksiä", kun perusilme on vakava ja tuima. Siinä heikommankin naama kipeytyy. Mutta mitäpä se ei tekisi, kun matti on lähtenyt kiertueelle tämän apinansa kanssa.
Ranskassa varmaan nauru maittaa, ihmetteleevät varmaan että mistä tuommoisia juntteja vielä löytyy, muijakin on kuin lotta mallia 1939, no natsi Matin kalenterihan on pysähtynyt vuoteen 1918, isänsä poika kun on.
Eikä suotta, sillä edustava emätä on Matilla.
höpöttää, aikuinen mies.