että nämä jäädydetyt rahat olisi vain poliisin ja hannun yhdessä keräämiä rikollisia rahoja? Muut tulisi sitten jäsenille entiseen malliin. Utelias sivustaseuraaja.
onko
totta vai tarua
3829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ettei niitä ole ollut mitenkään mahdollista löytää. (oletuksella kauppaa on käyty/käydään)
Ei tuota yhteistyötä ole ollut. Klubi tulee pysymään täydellisesti piilossa, kunnes kaikki on valmista, koska täysin syystä pelätään toimintaan puuttumista. (sama oletus, kauppaa käydään)
Mitään yhteistyötä ei ole tapahtunut vaikka sponsorit niin yrittävätkin selittää. Tämän poliisi on lausunnoissaan selkeästi tuonnut esiin.
Päinvastoin, poliisi on ETSINTÄKUULUTTANUT klubin johdon.
Vedä siitä omat johtopäätöksesi yhteistyön tasosta. Olet kuitenkin fiksu ihminen.
RKP:n toimistoon ja ehdotti yhteistyötä. Ei osannut ressukka ruotsia. Nyt sitten Panamassa odottelee RKP:ltä yhteistyötarjousta rangaistuksen alentamiseksi. Ei aina kaikki voi mennä kohdalleen - saattaa sijoittajia vituttaa.
Tosin olihan niillä puheiden mukaan hilloa niin paljon, että 100 000 euroo ei tunnu missään kansainvälisellä ammatin osaavalla valuuttakauppiaalla.