Mistä laudasta tulisi paras terassi eli kestävä ja siistinä pysyvä ? Kyseessä on avoterassi eli se ei ole katettu vaan siihen tippuu lumet katolta ja sen on sateen ja auringon armoilla.
Paras terassilauta ?
2
3270
Vastaukset
- Terassitarmo
...terassin koosta. Pieneen käy 28x95/120, isoon kannattaa tehdä 45 mm tavarasta niin tulee jämäkkä. Kunnon alajuoksut 50 a-luokan kyllästeestä ja tietenkin alla min. 20 cm kerros soraa että ei ole ensimmäisen roudan jälkeen vinksallaan. Muovi maata vasten alle myös ettei rikkaruohot pukkaa läpi
- ite tein
Lehtikuusesta rakensin kesälomalla kulman yli menevän terassin kesämökille ja hyvältä näyttää vaikka itte sanonkin. Tai näyttää kohta kun on ihan valmis. Ostin Mirriwirralta ja toi pihaan netissä osoite oli www.lehtikuusi.info hyvää tavaraa jouduin ite sahaamaan kun en sahausta älynnyt kysyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707