Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miukä vaikuttaa kokoon?

Sattumako? Jonah Falconin (valkoinen tyyppi) penis on erektiossa 34cm ja hepun isällä on kuulemma normi penis.

Vaan mikä määrää tuon peniksen koon? onko pienenä syöty ruoka joka vaikuttaa sitten kasvuun kun aikuisuu?

Eli jos vanhemmat syövät roskaruokaa ja kittaavat kolaa yms.. kemikaaleja niin sitten näiden vanhempien poika joutuu kärsimään mahdollisesti mikropeniksestä?
61289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä sillä ruokavaliolla on aika iso merkitys ihan aikuisenkin hyvinvointiin ja kasvavan nuoren ruokavalioon pitäisi kiinnittää erityistä huomiota. Meillä näin tehtiin lapsuuden kodissa ja kasvoin isoksi mutta vahvaksi...kaikinpuolin :D

Äänestä

Lajien kehitys, eli evoluutio, kokeilee kaikenlaista. Aika yleinen syy jollekin normipoikkeamalle on kehityshäiriö, eli jollekin voi tulla joku synnynnäinen ominaisuus, jota ei välttämättä ole muilla. Se voi olla vammauttava tai sitten joku tällainen kehityshäiriö, kuten tällä Falconilla. Tällainen kehityshäiriö voi johtua geeniperimästä ja joissain tapauksissa, jopa altistumisesta jollekin, vaikkapa kemikaalille, sikiön kehitysvaiheen aikana.

Lueskelin tätä palstaa, ja huonosti on ihmisillä tietoa lajista nimeltä ihminen.
Vaikka netti on pullollaan oikeaakin informaatiota.
Otetaan nyt vaikka esimerkiksi tämä peniksen koko.
Kyllä, on isoja ja on pieniä, mutta suurimmalla osalla on melko saman kokoinen keskiarvoelin. Eli siinä 13cm:n nurkilla erektiossa. Mutta niin kuin näkyy, on olemassa myös jostain syystä huomattavasti tämän keskiarvokikkelin koosta poikkeavia elimiä. Mutta käytännössä, koko populaatioon suhteutettuna hyvin vähäisessä määrin. Myöskään eri etnistä alkuperää olevilla ei ole sen suurempaa keskiarvopoikkeamaa suhteessa toisiin etnisiin ryhmiin.

Joten, jos sinulla on keskiarvosta poikkevan kokoinen sukupuolielin, niin sitten on. Käytännössä, ja tilastollisesti katsottuna, voidaan sanoa, että sinun kikkelisi on kuitenkin siellä muutaman sentin haarukassa tähän ns. keskiarvomittaan verrattuna.
Eli jos sinulla on 15cm pitkä kikkeli ja jollain toisella on 12cm pitkä kikkeli, niin minusta siinä ei ole paljoakaan eroa.
Jos se taas on prosentuaalisesti kaukana siitä keskiarvosta, niin silloin sinulla on jonkinlainen kehityshäiriö, mutta jos se ei haittaa sinua, niin asia on silloin ihan ok. Ja voihan se "Friikkiys" olla joillekin ylpeyden aihekin. Hyvä niin.

Vielä hiukan aiheesta. Eri sukupuolilla on tietenkin omat eroavaisuutensa, mutta kun verrataan nimen omaan miehen ja naisen sukupuolielimiä, niin miettikääpä tarkkaan seuraavaa kysymystäni.
Onko naisilla valtavia kokoeroja sukupuolielimissään?
Vastaus on, kyllä! Mutta käytännössä samalla suhdejakautumalla, kuin mitä miehilläkin, eli suurimmalla osalla on suurinpiirtein samankokoinen vagina, kuin muillakin naisilla.
Miksi sitten miesten elimet kokotarkatelussa poikkeaisivat naisten elimistä, varsinkin, kun sikiön kehityksen alkuvaiheessa sikiöllä ei ole varsinaista sukupuolta, ja sukupuolielimet, sekä miehille että naisille kehittyvät samasta lähtötilanteesta.

Herätkää nyt jo!

Äänestä

on seksuaalisesti häiriintynyt puolivammainen tampio. Sillä on aivojen tilalta kasvanut se saatanan norsulle tarkoitettu kyrpä. Kato nyt miten sen silmätkin moljottavat eri suuntiin sillä tampiolla Falconilla. Ja se ei koskaan oo edes pillua saanut, varmaan nai jotain naapurin lehmiä perkele!

Äänestä
  • Hei sain hyvän idean paritetaan nainen maalta tyyppi ja falconi ni saadaa oikein kunnon friikki aikaseks=) miten on nainen maalta?

    Äänestä

  • naiselle maaalta kirjoitti:

    Hei sain hyvän idean paritetaan nainen maalta tyyppi ja falconi ni saadaa oikein kunnon friikki aikaseks=) miten on nainen maalta?

    Nainen maalta ja tampio falconi kimppaan...!!!Kerätään kolehti ja lennätetään se zombi-falconi nussimaan naista maalta. Siis jätkähän se on tää "Nainen maalta", mutta ottakoon vaikka perseeseen sitä falcconia sitten:)

    Äänestä

Jossain nettisivulla oli huhua , että legendaarinen John Holmes olisi Falconin biologinen isä, jonka Falcon kyllä itse kiisti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KysyjäEiTietäjä kirjoitti:

Sattumako? Jonah Falconin (valkoinen tyyppi) penis on erektiossa 34cm ja hepun isällä on kuulemma normi penis.

Vaan mikä määrää tuon peniksen koon? onko pienenä syöty ruoka joka vaikuttaa sitten kasvuun kun aikuisuu?

Eli jos vanhemmat syövät roskaruokaa ja kittaavat kolaa yms.. kemikaaleja niin sitten näiden vanhempien poika joutuu kärsimään mahdollisesti mikropeniksestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu