mikä hemmetti

oikkutyttö

noita oinasmiehiä oikein riivaa??

kun olet oinasmiehelle lämmin, hellä ja rakastava ja vielä kärsivällinen, ottaa hän viileän linjan käyttäytyy välinpitämättömästi...mutta heti kun otat itse etäisyyttä, olet viileä ja välinpitämätön...on oinasmies heti lämmin ja niin huomaavainen!?!?!?!

EN VAAN TAJUUUU...

4

1193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oinaspoju

      miten tää nyt aina menee näin, että puhutaan just et mikä meitä oinasmiehiä vaivaa?? kai siks, et suurin osa täällä käyvistä on tytyi...en tiä, mut koitan nyt jotain sulle kuitenkin vastailla...auttaa tai ei.

      no itselläni on sellainen vuorenvalloitus teema aika vahvoilla eli ensin jahtaan ja kun sen "saaliin" saan niin alkaa tunteeni laantumaan ja kun toinen osapuoli alkaa olemaan liian huomaavainen, lähellä ja alkaa keksiä jotain päänmenoksi niin alkaakin jo ahdistaa.

      ja toimii siis ihan toisinkinpäin eli halutaan, mitä ei saada ja se mitä saadaan niin sitä ei haluta nyt näin karkeasti sanottuna...itselläni ikää 24 eli olen vielä hieman raakile muutenkin pariutumaan...tiedän, tiedän, että ei se nyt sitä heti tarkoita, että tarvis yhteinen asuntolaina ja lapsiakin tehdä kun ollaan pari kertaa tapailtu ja hellyyttä jaettu , mutta kyllähän siinä meinaa mennä nisuäijät väärään kurkkuun kun edes puhutaan ja suunnitellaan yhteisiä hetkiä eteenpäin.

      itse en siis ole viihtynyt suhteessa kk.päiviä pidempään ja silti on haku päällä, vaikka arvaankin miten käy jos tytön vierelleni saan tai sitten käykin jo toisin.

      no mua ainakin vituttaa jos mua pidetään itsestään selvyytenä ja todellakin koen tavoiteltavan kiinnostavampana kuin sen joka tavoittelee tai jtk. en tiä meniks nyt ihan ohi, multa tais mennä.

      • kandee pysyäkkin

        raakileena ja jättää naiset rauhaan.hullu mikä hullu.paree ku elät itsekkäästi itelles.


    • oinasnainen uudeltamaalta

      Minulla on ollut viimeisen vuoden aikana kaksi oinasmiestä ja molemmat ovat etsimällä etsineet syytä lopettaa suhde. Molemmat loppuivat parissa kuukaudessa, vaikka olin kuinka rakastunut ja annoin sen näkyä. Taitaa olla oinasmaista touhua miesten puolelta. Ikävöin, mutta olin hiljaa ja kuin käskystä alkoi molemmilta tippua tekstareita ja maileja uuteen yhteenottoon. Uskon, että sama peli toistuu, enkä halua uusia haavoja. Vastaanko?

    • sil tappaa

      et ku et oo kokoaika kiehnäämäs ni suututtaa.
      sit kiukutellaa ja pidetää mykkäkouluu vaik kui
      mont päivää.
      kerran meni herran mikrouunin sammuttaa erehykses ku hänel ol ruoka siel, ni 3 päivää kest metakka!
      voi herra jestas...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      507
      8730
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      136
      6010
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      347
      5067
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      60
      4684
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      81
      4265
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4003
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      178
      3862
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1808
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1364
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe