Tavanomaiset aseet ei pysty tuhoamaan bunkkereita joissa nämä ydinkohteet ovat!
Voidaanko ydinaseen käyttö hyväksyä?
Voidaanko ydinaseen käyttö hyväksyä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pommitehtaat voidaan tuhota aivan tavallisilla täsmä aseilla. Iranissa nimenomaan siviiliuhreja ei saisi tulla.
Valkoiseen taloon...KYLLÄ!!!
Tarpeeksi paljon bunkkerikärkiä tavallisilla räjähteillä tarkasti kohteeseen mennään vaikka
mistä läpi. Itse ydinlaitoksesta ei tarvitse tuhota kuin jäähdytysjärjestelmä ja rikastuslaitos ei tarvitse juuri mitään, että se on vuosia käyttökelvonton.
Mutta kunhan nyt puhutte skeidaa.
Ydinaseet on suunniteltu siviilien joukkomurhiin. Mihinkään muuhun käyttöön niistä ei ole, sillä sotilasorganisaatiot pystyvät suojautumaan siviilejä paremmin.
Ydinaseiden hallussapito on rikos ihmisyyttä ja koko luomakuntaa vastaan. Ydinaseet ovat ydinasevaltioille itselleen kasvava taakka, uhka, rasite ja häpeäpaise.
Muslimeja vastaan on aina sallittua hyökätä ydinasein. Ja punikkeja vastaan. Ei muuten.
tuhota viimeistä myöten!
ettei toi hulluus leviä!
OLET PAHEMMAN LUOKAN RASISTI!
Mikäli Iranin ydinkohteisiin isketään,se tapahtuu nimenomaan tavanomaisin asein toimeenpantavilla täsmäiskuilla.
Jo pelkkä ajatus ydinaseiden käyttämisestä tässä tarkoituksessa on täysin mieletön.
Lisäksi siviiliuhreja tulee ehdottomasti välttää,-tarkoitushan on ainoastaan eliminoida uhka Iranin mahdollisesta ydinaseella tekemästä hyökkäyksestä.
Iranin ydinmateriaalia sisältävät kohteet eivät ole lähelläkään siviiliasutusta.