Zippo

KataR

on 3v seropipoika. Emo kääpiösnautseri. Isästä ei tietoa, kun äitikoiruus kävi karkureissulla ja salarakas ei ole ilmottautunu..

Haluan kirjoittaa aiheesta, joka on minulle ja Zipille tärkeä. Koirani on päivähoidossa. Ollut koko elämänsä ajan, koska en pitänyt ajatuksesta, et pienen eläimen pitää viettää aikaansa yksin kotona minun työn takia.

Ratkaisu on ollut aivan loistava ja päivähoitotäti on Zipin palvoma persoona, joka todella hoitaa koiraani eikä ole vain säilytyspaikka. Zip saa lenkkeillä ja riehua tädin oman koiran, Nekun kanssa. Ja minä haen töistä tultua kotiin rauhallisen tyytyväisen koiran :) Tottakai puuhamme iltaisin vielä kahdestaan kaikkea ulkona ja kotona, mutta kaikki olisi erilaista, jos koirani oisi ollut koko päivän yksin.

Jotkut sanovat snoppailuksi koiran päivähoitoa, enkä ymmärrä miksi! Minä olen sitoutunut Zipin mamiksi ja mielestäni koira ansaitsee parhaan mahdollisen hoidon!

Olisi mukava kuulla muiden kokemuksia aiheesta!

1

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gips

      Ootko koskaan lukenu näitä juttuja täällä?

      Oot onnellinen koira? Mut näetkös, ettei ole tungosta vastauksissa emäntäs viestiin. Kellään ei täällä vissiin ole kokemuksia eläinten hyvästä hoidosta, saati mielenkiintoa niihin. Vallalla on "aivittumitenkamalaa"-epäkohtien vatvominen. Joita joku "asioista" tietävä kirjottaa ja muut hurskaat ottaa kantaa.

      Ne eivät näe, että maailmassa on monta onnellista eläintä. Palstankin aihe on, et eläimet kertovat...

      Mukavia päiviä sulle ja emännälles:) Mun toi kamala kissaeläin Rasmus hyrisee sylissä. Ollaan onnellisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1361
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      642
    Aihe