kiellettävä ajokortti ja oikeus kaikenlaiseen liikkumiseen motorisoidulla ajoneuvolla.
Naisilta
zuluolio
5251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ammatikseni ajelen sellaisen 100000km/vuodessa, nainen olen. Kyllä ne miehet yhtälailla törttöile liikenteessä, tien tukkona tai kiilaavat vaarantaen muuta liikennettä. Et jos siirrytään kaikki apostolinkyytiin ja siirrytään samalla omavarais talouteen, niin ei tarvita ammattiliikennettäkään. Eikä meitä naisia auton rattiin.
ne ovat vain nuo peruskoulun pikkunuppuset täällä trollailemassa kun ovat lomille päässeet.
Tämäkin täällä naisia arvosteleva Ville-Veikko on vain katkera kun ei ole saanut ikinä edes nähdä, saati koskettaa, alastonta naista.
Ei edes äitiään ole nähnyt ikinä alasti, eikä äitinsä suostunut edes antamaan pojalleen rintaa, kun Ville-Veikko oli jo vauvana niin ruma että vanhempansa usein harkitsivat hukuttavansa pojan. Ainoa joka esti heitä tekemästä sitä oli se, että kylän poliisi vastentahtoisesti kertoi että siitä saa ihan saman tuomion kuin ihmisen tappamisesta.
Niin siis livenä ei ole koskaan Ville-Veikko nähnyt alastonta, tai edes vähäpukeistakaan naista, muutenhan tuo kyllä kaiket päivät istuu silmälasit huurussa ja kuolaa kaiken ikäsisen, kokoisien ja näköisien naisten kuvia kuolaamassa isin tietokoneen näytöltä.
Ja eipä se aina ole Ville-Veikolle niin tarkkaa onko kuvassa edes nainen, saatika edes onko se ihminen...
Näit tänään yhden, ehkä jopa kaksi naista joilla ei liikennesäännöt ja muu tilannetaju hukassa, mutta montakohan vastaavaa miestä näit? Et ehkä sattunut näkemään ratin taakse niissä tilanteissa joten et voi väittää etteivät olleet miehiä.
Suu suppuun ja pistä itse korttisi halki.
Mulla on esim. sisko jokaa taitaa pestä ajotaidossa melkein joka ukon tälläkin palstalla...
Kun tuo naisten liikenne mailma on niin erillaista miehiin nähden.