Saatiin uusi kämppä, mutta ei autopaikkaa. Joudutaan siis pitämään autoa luultavasti kadun varrella koska vieraspaikatkin ovat aika varattuja. Auto on mallia "alle minuutissa varastettu", rattilukolla tosin varustettu mutta sisäänhän pääsee helposti. Onkohan noi turvaistuimet kuinka haluttua tavaraa, vai kiinnostaako varkaita vaan cd-soittimet ym? Onko kellään käynyt niin ikävästi, että olisi turvaistuin pöllitty autosta? Vakuutushan korvaa, mutta päähän ottais silti. Pääkaupunkiseudulla asustelemme, tuleva asuinalue suht' rauhallinen.
Onko turvaistuin turvassa autossa?
Äiti07
5290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
istuin saa olla rauhassa paikallaan. jos sinne varkaat menee niin kyllä ne sen mankan sieltä sitte ottaa..
säilyttäisin kotona. on se vaan niin että jollekin kelpaa mitä vaan. meiltä on varastettu kadun varrella olevasta autosta ties kuin mont kertaa. välillä viety ihan halpoja juttuja ja kalliit jätetty.
jos liikkellä narkkareita niin heille kelpaa vallan mainiosti turvaistuin. pääkaupunkiseudulla liikkuu erilaisia ryhmiä, vaihtavat paikkaa jos riski jäädä kiinni. liikkuvat myös rauhalisilla alueilla.
eli säilytä sisällä, kyllä se on niin semmonen vitutus mikä iskee kun aamulla herää ja jotain pöllitty autosta, vaikka olis vaan pieni meikkipussi mutta se on vaan niin saakutin ärsyttävää että toiset ajattelevat että heille kuuluu kaikki.
viedään mitä vain joten kelvannee kyllä jos tarjolla on. Auton vakuutu sei korvaa turvaistuinta pääsääntöisesti nimimerkillä kokemusta on..
kotivakuutus korvaa!mulla vietiin autosta vähän kaikenlaista ja kotivakuutus korvasi kaiken.
Mutta kun on kys eyhdestä istuimesta niin kotivakuutuksesta riippuen omavastuu saattaa olla isompi kuin istuimen hinta, tai ainakin liki. Aina siinä tappiolle jää kuitenkin ja kaksi omavastuuta menee eli kotivakuutus ja auto.