Nyt on Marski-leffalla kovia...

Renny on käyttänyt ilmeisesti suhteitaan... Ja KMS (aka Sukari) tukee, niin ei mitään hätää! Kyllä Carl Gustavista yksi filkka tekaistaan.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1550468
192430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Katsojia tulee varmaan paljon jos on mukana se.

Äänestä
  • Älä huoli -kyllä suomen punafemakot pakottavat sen heidän keksimänsä törkyjuorun mukaan filmiin häpäisemään lisää Suomen itsenäisyystaistelua ja veteraaneja.

    Tai tarviiko sitä törkyä enää nyt tuolle filmille laittaa, kun nykyisen ylipäällikkömme ystävätär sai oikein veroapurahaa omaan filmiinsä, joka nyt kiertää ympäri Eurooppaa häpäisemässä maatamme ja veteraaneja.

    PS.
    Vähän ihmetyttää yleisen oikeudenmukaisuus ja tasa-arvo ajattelun valossa tämä asia:
    Eli miksi joku (tällä viittaan Halmeeseen) - mutta tekijä on ihan sama - siis miksi joku voi joutua pyytämään anteeksi julkisesti jotain ajattelematonta sivulausetta radiossa nykyisestä ylipäälliköstämme (lesbo), jos samaan aikaan tehdään veroapurahoilla kokonainen suunnitelmallinen filmi missä syytetään 100 kertaa törkeämmin toista ylipäällikköämme Mannerheimia samasta asiasta?

    Äänestä

  • Se kyseessä ollut kohtaus oli animaatioelokuvassa, tämä Harlinin leffa on aivan eri asia.

    Äänestä

gay

Äänestä

pitkän elokuvan upeasta työstään, ja Suomen pelastamisesta venäläisten kynsistä!Myös upeasta urastaan tsaarin armeijassa! Tosiasiahan on ettei itsenäistä Suomea olisi Ilman Mannerheimia ja hänen asioiden hoitoaan Suomessa eli puhdistusta venäläismielisten aikeista! Lukekaa venäläisnaisen kirjoittama kirja : Mannerheim Shevarljee kaartin kasvatti, ennenkuin edes yritätte "märistä" tosiaioita vastaan, varsinkin tämä epilän sakki! Luojan kiitos ei "paskapuheet" haavaa tee! Suomemme nykyisyys sen sanoo!!!!!!!!!!

Äänestä

Taiteen valtionpalkinnolla palkittu elokuvaohjaaja Katariina Lillqvist on jo tehnyt ainoan oikean kulttuurikuvauksen marskista.
Lauri Mauritz Harjola ei pysty tuomaan mitään uutta!

Äänestä
  • Totta, animaatioelokuva ja tämä Harlinin elokuva on täysin sama asia. Mitään eroa ei tule olemaan.

    Äänestä

  • ironikko kirjoitti:

    Totta, animaatioelokuva ja tämä Harlinin elokuva on täysin sama asia. Mitään eroa ei tule olemaan.

    Hyvin tehty ja totuudenmukainen animaatioelokuva olisi riittänyt marskista.

    Äänestä

KETKÄ YRITTÄÄ KUSETTAA JA KETÄ? ILTAPÄIVÄLEHDET, SELIN, RENNY, YLEISÖ VAI KAIKKI KAIKKIA?

MITKÄ VITUN HUIPPUNIMET ON TULOSSA? E-LUOKAN APULAISOHJAAJA/TUOTTAJA Ö-LUOKAN PRODUKTIOON!!

""Flannigan on tuottanut viime vuosina mm. Al Pacinon elokuvan 88 Minuuttia, Samuel Jacksonin Home of the Brave -sotafilmin, Diane Keatonin Mad Moneyn ja Renny Harlinin ohjaaman Cleanerin."" IS-LAINAUS

ONKO KUKAAN IKINÄ KUULLUTKAAN TUOMMOSISTA TEBOILIN EURON-KORIN KRAPULA-LEFFOISTA!!??

VOISIVAT TEHDÄ MIELUUMMIN LEFFAN SUKARISTA POREALTAASSA VONKAAMASSA KAVERIN EUKON PESÄÄ..TSIISUS SENTÄS NÄITÄ UUTISIA!!

Äänestä
  • elokuvia. ei ole mitään teboilin euron kamaa.

    Äänestä

paskasta aiheesta tehään jenkkipaska...

Äänestä
  • Täytyihän Marskinkin päästä välillä rentoutumaan stressaavan sotimisen välillä. Mikäs sen rentouttavampaa kuin terhakka anaaliseksi.

    Äänestä

Toivottavasti mukana olevat oli Tom of Finland tyyppejä. Saisi Marsalkkakin kyytiä ratsultaa.

Äänestä

Entä nusaistaanko hevosia ja montako kertaa?

Kyllä Hollywoodissa osataan HOMOELOKUVIA tehdä.

Äänestä
  • mitä helvetin hevosia?

    Äänestä

Jos filkka käsittelee sotasankaruutta, siitä tulee yksi maailman lyhimmistä.
mannerheim taitaa olla maailmassa ainoa sotapäällikkö, joka ei ole voittanut yhtään sotaa maansa rajojen ulkopuolella.

Äänestä

on varmaan pääosissa =). Harlinin luottomies (tosin ainoita hyviä n.näyttelijöitä).

Uskokaa tai älkää, elokuva floppaa taas pahemman kerran.

Äänestä

Mannerheim muuten puhui yllättävän hyvin suomeakin:
http://www.youtube.com/watch?v=BwnyNF0qzxM

Hyvä, että siihen elokuvaan satsataan rahaa: olisi sitä tsaari-ajan loistoakin. Siitä voikin tulla suuri menestys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nimiä takana! kirjoitti:

Renny on käyttänyt ilmeisesti suhteitaan... Ja KMS (aka Sukari) tukee, niin ei mitään hätää! Kyllä Carl Gustavista yksi filkka tekaistaan.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1550468

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu