Olen päättänyt lopettaa tupakoinnin lääkäriltä saatavan lääkekuurin avulla. Olen nuori, polttanut viitisen vuotta aktiivisesti ja ainakin vielä terve. Monet ihmettelee etten mä tarttis lääkekuuria, mutta kyllä mä tarviin. On niin paljon helpompi tarttua tupakkaan stressin tai surun tullen, kuin keksiä jotain muuta.
Haluaisin tietää kokemuksistanne näistä lääkekuureista. Jännitttää mitä kaikkia haittavaikutuksia lääkekuuri aiheuttaa. Kiitos etukäteen!
Haluaisin tietää kokemuksistanne näistä lääkekuureista. Jännitttää mitä kaikkia haittavaikutuksia lääkekuuri aiheuttaa. Kiitos etukäteen!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onnea päätöksen johdosta!
En usko että tulet koskaan katumaan lopetusta.
Itse lopetin Campixin avulla reilu vuosi sitten.
Minulla ei juuri sivuvaikutuksia tullut.
Levottomat unet kahtena yönä olivat ainoat havaittavat sivuvaikutukset.
Poltin 30 vuotta enkä olisi koskaan päässyt irti ilman lääkettä.
Ei kannata kuunnella muiden ihmettelyjä vaan tehdä niinkuin itse tuntee tarpeelliseksi.
Minä pääsin tupakasta irti lopullisesti kahden viikon lääkekuurin avulla!
Niin vähän aikaa!?!? Onko tehnyt ikinä mieli tupakkia lopettamisen jälkeen? Ihana kuulla, ettei sulla ollut mitään haittavaikutuksia! Ei jännitä enää omasta puolesta niin kauheasti! Tuttavani hikoili kolme päivää kuurin lopettamisen jälkeen, oliko sulla tällaista?
Kiitti vielä!
Ei minua hiottanut.
Huomasin että tupakka oli enemmän "selkäytimessä" kuin olisin arvannut. Henkinen riippuvuus.
Kun lopettamisen jälkeen tuli tupakanhimo se poistui äkkiä kun muistin sen kamalan palaneen paperin maun mille tupakka maistui aloitettuani Campix-kuurin.
Minulle tämä lääke oli oikea ihmelääke.
En olisi pystynyt lopettamaan millään muulla keinolla.
Onnea sinulle lopetukseesi! Kyllä se onnistuu.