Niin elikäs sopiiko teidän mielestä Härkä ja Leijona yhteen? Ihan vaan uteliaisuuttani kysyn :D
Et millasia kokemuksia teillä Leijonat on Häristä?Ja toisin päin, Härillä Leijonista? :D
Et millasia kokemuksia teillä Leijonat on Häristä?Ja toisin päin, Härillä Leijonista? :D
Vastaukset 5
Vanhimmat
eli siis ..härkämies saa kyllä sydämen sykkimään ..hitaasti mutta varmasti..kun vihdoin huomaat että olet ihastunut häneen korviamyöten...alkaa vaikeudet..KOSKA leijona-naisena haluaat paljon huomiota ...on parempi että .. sitä ENSIMMÄISTÄ riittaa ei tule..koska härkä-mies . ei taivu ..tulet olemaan aina se osa puoli joka saa ...anoa anteeksi antoa. koska sitä ei härkämies tee. muuten härkämies on MIES siinä missä muutkin...jokseen aika rauhallinen ja kilttikin....ja huomaavainen.
Leijonanaisena kokemuksia härästä ja anteeksipyynnöstä.
Härkämies oli se, joka oli se anteeksipyytäjä. Tämä kuvitteli, että voi tehdä mitä vaan, kunhan pyytää anteeksi. Ja leijonanaisena minun piti olla se, joka jatkuvasti antoi anteeksi.
Lopulta hermostuin kyllä minäkin ja annoin tulla ilkeästi, koska mies lähti toisen naisen kanssa ravintolasta, vaikka halusi nimenomaan minun kanssani sinne lähteä. Ei se kyllä mielestäni ole enää leijonan huomionhakuisuutta, jos tuosta suuttuu. Anteeksi en tietenkään tule pyytämään!
"lähti toisen naisen kanssá kapakasta"....anteeksi et tule pyytämään.
Siis kuinka voit alentua moiseen käyttäytymiseen ..leijona.naisena ..pitäisi olla jonkilainen "ylpeys"...mutta tyypillistä leijoona-naisen ja härkämies draamaa..ainut merkki jonka kanssa leijona-nainen saa nuolla haavoja..pitkään.
Se oli kommentti edelliseen viestiin, jossa kerrottiin, että leijonanainen pyytelee anteeksi.
Kommenttini oli lähinnä "ivallinen", en tietenkään pyytänyt anteeksi enkä kyllä antanutkaan pyynnöistä huolimatta.
Härkämies oli se, joka oli se anteeksipyytäjä. Tämä kuvitteli, että voi tehdä mitä vaan, kunhan pyytää anteeksi. Ja leijonanaisena minun piti olla se, joka jatkuvasti antoi anteeksi
Samanlaisia kokemuksia on myös täälläkin