harry potter ja puoliverinen prinssi -elokuvan traileri?

niin että milloihan se tulee? sattuuko joku tietään :D
11985
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • meinaan että se ihan "aito" tai se :D

    Äänestä

  • lobedilololol kirjoitti:

    meinaan että se ihan "aito" tai se :D

    joskus marraskuussa. En ole varma, jos joku tietäisi vaikka tarkemmin.

    Äänestä

  • Dråpe kirjoitti:

    joskus marraskuussa. En ole varma, jos joku tietäisi vaikka tarkemmin.

    joten traileri tulee kyllä ennen marraskuuta. Siitähän on huhuttu jo kuukausia, joten ilmestynee ainakin 5 viikon sisällä. Olkaa tarkkoina! :)

    Äänestä

  • tulee elokuva kirjoitti:

    joten traileri tulee kyllä ennen marraskuuta. Siitähän on huhuttu jo kuukausia, joten ilmestynee ainakin 5 viikon sisällä. Olkaa tarkkoina! :)

    ensi-iltaan 21 päivä marraskuuta.

    Äänestä

  • Dråpe kirjoitti:

    joskus marraskuussa. En ole varma, jos joku tietäisi vaikka tarkemmin.

    luin netistä että se tulisi joskus ensi vuoden heinäkuussa, koska se on myöhästynyt. joku 7.7.09

    Äänestä

" Traileri ajetaan ulos satelliittilähetyksenä keskiviikkona 30. heinäkuuta, ja oletettavasti julkaistaan internetissä melko pian sen jälkeen. "

Suoraan http://hpfanit.vuotis.net/index.php tuolta kopioitu. Ja leffahan tulee (kuten myös samaisessa osoitteessa mainitaan..) 21.11 Suomen teattereihin. (:

Äänestä

Alun perin elokuvan piti ilmestyä tämän vuoden marraskuussa MUTTA elokuvan ensi-ilta siirretiinkin ensi vuoden heinäkuuhun(19päivä, ehkä)koska ohjaaja arveli että elokuva saisi enemmän katsojia kesällä kuin syksyllä

Äänestä
  • Eihän se ohjaaja sellaisia asioita päätä.

    Äänestä

  • tyyppi88 kirjoitti:

    Eihän se ohjaaja sellaisia asioita päätä.

    Ei niin, mutta niin se asia on.

    Äänestä

  • Jossakin pelilehdessä oli maininta että tulee marraskuussa H.P ja puoliverinen prinssi. Mutta tosiaan .. siirtynyt kesälle 2009.

    Mennään sitten kattoon muuta Madagascar2 ehkä voittaa Niko lentäjän pojan, vai onko vain luuloa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lobedilololol kirjoitti:

niin että milloihan se tulee? sattuuko joku tietään :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu