Vihreät vaativat ja saivat hinnannousut energiaan hallitusneuvotteluissa.
Elämä kyä sietämättömäm kalliiksi ja inflaatio alkoi laukata.
Sääliksi käy köyhää kansaa.
Nyt vihreät mielissään, kun ihmisille hinnat nousseet ja nousevat edelleen.
Kauan puhuneetkin, että pitäisi saada hinnat nousemaan.
Se, nyt tätäpäivää.
Oli suuri virhe päästään uudelleen vihreät hallitukseen.
Näemme sen korkeina hintoina.
Ruuan ALV :tä ei saisi mielestään laskea..
Oikea energia asiantuntija Tynkkynen. Ylioppilas...voi hyvät hyssykät !
Oli kallis virhe ,ottaa
6
189
Vastaukset
- hallituksessa?
Kannattaisi vähän pohtia, mihin tuhlataan veronmaksajien rahat.
RKP:n mukanaolo hallituksessa maksaa 5000 000 000 €/vuosi. Tässä tuhlailussa vihreiden aiheuttama
meno on murusia.- mielestäsi aikaiseksi ?
hallituksessa. Muuta kuin maksuja lisää.
Älä poikkea muihin. Käsitellään ne sitten omanaan.
Energialle lisää maksuja, kylmässä maassa. Vihreitten motto !
Ei uusiutuvalle sähölle...miksei ?
Olenko oikeassa ?
Itse saavat jopa verotonta palkkaa, jonkin nimikkeen turvin.
-olenko oikeassa ? - vihreät pöpit
mielestäsi aikaiseksi ? kirjoitti:
hallituksessa. Muuta kuin maksuja lisää.
Älä poikkea muihin. Käsitellään ne sitten omanaan.
Energialle lisää maksuja, kylmässä maassa. Vihreitten motto !
Ei uusiutuvalle sähölle...miksei ?
Olenko oikeassa ?
Itse saavat jopa verotonta palkkaa, jonkin nimikkeen turvin.
-olenko oikeassa ?Mustan auton kyyti maistuu kyllä vihreällekin sakille.Koko puolue on ihan käsittämätön.Sössöjä täynnä,vrt Sinnemäki ym..Ei mitään otetta reaalielämään.Kaikki pitäisi kieltää ja hintoja nostaa,niinkuin on käynytkin.Alkää hyvät pöljät enää äänestäkö noita mihinkään hallitusvastuuseen.RKP taas on siitä metka puolue,että oli hallitus vaikka kommunistinen,niin mukaan on päästävä ajamaan rantaruotsalaisen eliitin asoita.Vaikka RKP saisi läpi yhden ainoan kansanedustajan,niin sille soviteltaisiin jo ministerinpaikkaa..Suomalainen alemmuudentunto näkyy tässäkin..
- pool set
olet saanut, ilmeisesti hatusta. Käsittääkseni RKP:n mukana olo on varsin halpaa ja harmitonta. RKP suostuu mihin päätökseen tahansa saadakseen olla mukana hallituksessa
- Käsittääkseni
PM:llä ja VVM:llä luulis olevan jotain sananvaltaa
hinnannousuihin, veroihin, työttömyyteenn, köyhyyyteen, leipäjohoinin yms...
Mutta vanha malli, kepu ja KOK vaan piilottelee muiden selän takana ja sekoilee omiaan!
Uskomatonta, että 2 suurinta valtapuoluetta osaakin pysyä pikkuriikkisen vihreän pilviverhon suojissa!- mennyttä..
Kapitalismin uuden aallon yritykset kohtelevat köyhiäkin asiakkaina.
Yritysten yhteiskuntavastuun uudessa aallossa, kapitalismi 3.0:ssa, yritykset tekevät sitä, minkä ne parhaiten taitavat, eli oman alansa bisnestä – mutta kestävä kehitys jatkuvasti mielessä. Ympäristö- ja vastuuasiat kuuluvat syvälle ylimmän johdon selkärankaan ja liikestrategioihin, eivät viestintä- ja markkinaosastojen kiiltäviin esitteisiin.
Shell on ollut aktiivinen tässä keskustelussa. Shellin säätiön 2005 julkaiseman raportin mukaan yritysten on lakattava passiivisesti rahoittamasta hyväntekeväisyysprojekteja. Sen sijaan yritysten tulisi tehdä sitä, minkä parhaiten osaavat eli edistää paikallista liiketoimintaa – Shellin tapauksessa energia-alan pienyrityksiä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909