Häämatkalle KapVerdeen ,suositelkaa!

nata

No niin antakaas palaa!

Kehukaas Kap Verdeä ja oikeen kovasti,sillä suunnittelemme sinne häämatkaa ensi talveksi.

Mitäs aktiviteettia löytyy auringonpalvojille,jotka tykkää uida,snorklata,syödä ja juoda hyvin,sekä liikkua luonnossa.

Kannattaako ottaa hotelli,jossa all inclusive(joka meillä ainakin egyptissä osottautui loistavaksi valinnaksi!!)vai hotsku aamukahvilla?tai kenties puolihoidolla?

Minkälainen on hintataso?
Osallistuitteko retkille?
Onko talvikuukausina (joulu-tammi)lämmintä vai pitääkö pakata villapusero uikkareiden tilalle?
Mitä itse suosittelet esim.hotelliksi?

Toivon positiivisia ja rehellisiä vastauksia.

kaikenlaiset "turistit ja venäläiset on vallanneet paikan" tai "saimme kaikki vatsataudin"-jutut voi jättää väliin,sillä niitä kuulee valitettavan usein täällä suomi24:lla,kun kohdetietoja kysellään.

Toki aina joku herkkä sen vatsataudinkin saa ja niitä venakkoja on ihan joka maailman kolkassa,mutta ihan turhaan niitä mainita joka keskustelussa.Sehän ei ole asian ydin,vaan ne erilaiset näkemykset ja kokemukset.

Matka on sinäänsä meille tärkeä,että ilman lapsia emme ole 15-vuoteen kahdestaan reissanneet missään ulkomailla ja nyt olisi tästäkin kiva saada 10.pisteen kokemus!

Kiitos=)

2

1591

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerron vaan.. :)

      Suosittelen ainakin retkiä, ne ovat opettavaisia (ainakin ne joissa me kävimme)
      Snorklaus on hyvä idea, vesi on todella puhtaan näköistä.
      Luontoa sinne ei ehkä kannata mennä katsomaan.
      Odjo´d Aqua osottautui ihan ''okei'' hotelliksi, en tiedä muista hotelleista.

    • nata

      Kovin nihkeästi on vastausten "tulva" alkanut,en sinäänsä odottanutkaan mitään tunkua,mutta luulisi KapVerdessä matkanneiden keskuudessa joku olevan,joka meille haluaisi paikkaa kehua.

      Joka tapauksessa matkan olemme jo varanneet ja innolla odotamme talven tuloa,että reissuun pääsemme.

      Paljon on ollut netissä kuitenkin linkkejä,missä on ollut kuvia ja jonkinlaisia metkakertomuksiakin luettavana,mutta jos joku tänne vielä innostuu kirjoittelemaan,otan sen kiitollisuudella vastaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      667
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      629
    4. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      531
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      528
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      478
    Aihe