pensamittari vaeltaa

Voisko joku kertoa miten korjataan, mittari jää nollaan vaikka tankki täys !. Sitten hitaasti nousee miten nyt sattuu,,samoin puolelta tankilta kääntyy nollaan,,,missä vika ja miten korjaan ?
3368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tarkista kontaktit sekä maadoitus. Tuollaisia oireita voi tulla myös
silloin, jos takalamppujen maadoitukset ovat päässeet huonoiksi.
Takana ajaville tilanne näkyy valojen ja vilkkujen varsin kummallisena
käyttäytymisenä. Jos näistä ei ole apua, voi mennä säilökojeen vaihtoon.

Äänestä
  • Kiitos neuvoista,,mutta mistä alan purkamaan,,
    tankilta vai mittarilta. Mites takavalo voi vaikuttaa? Tietääkseni ne toimii ok.

    Äänestä

tankin sisässä anturi rikki helppo vaihtaa peräkontin pohja levy irti anturi näkyy sieltä tyyppi vika

Äänestä

Kommentoi aloitusta


900c kirjoitti:

Voisko joku kertoa miten korjataan, mittari jää nollaan vaikka tankki täys !. Sitten hitaasti nousee miten nyt sattuu,,samoin puolelta tankilta kääntyy nollaan,,,missä vika ja miten korjaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu