Sain Oho-lehden kampanjapalkintona lahjaksi 3 kk Canal total paketin. Paketti on voimassa 1.7.-30.9.
Jos laitan kortin boksiin vasta myöhemmin, siirtyykö lopetus vastaavasti myöhemmälle. Vai onko tuo 3 kk:n kampanja-aika pysyvästi korttiin laitettu tuolle ajalle. Kenellä tuo samainen kortti? Canalin aspa kertoi ettei katseluaikaa voi siirtää. Miten on?
Canalin total paketti
4
1044
Vastaukset
- todellako?
Et kai sinä vakavissasi usko saavasi täältä luotettavampaa tietoa kuin palveluntarjoajalta itseltään?
- onnekas
Joo, mutta tuo kampanja-aika joka on paperille painettu (ja mitä aspa kertoo) voi olla ihan muuta kuin mitä korttiin on alunperin ohjelmoitu. Kortti yleensä aktivoituu kun sen laittaa koneeseen. Tietysti pyritään että korttia käytetään kampanja-aikana jotta myöhemmin voidaan myydä sitten lisää uutta sopimusta. Taidan tyrkätä kortin koneeseen maanantaina joka tapauksessa. Kesällä ei jaksais töllöä niin katsoa.
- Binbin-daze
onnekas kirjoitti:
Joo, mutta tuo kampanja-aika joka on paperille painettu (ja mitä aspa kertoo) voi olla ihan muuta kuin mitä korttiin on alunperin ohjelmoitu. Kortti yleensä aktivoituu kun sen laittaa koneeseen. Tietysti pyritään että korttia käytetään kampanja-aikana jotta myöhemmin voidaan myydä sitten lisää uutta sopimusta. Taidan tyrkätä kortin koneeseen maanantaina joka tapauksessa. Kesällä ei jaksais töllöä niin katsoa.
sen toimivan vain kyseisen kampanja-ajan, tosin meikäläisellä canal on toiminut lopetusten jälkeen kolmekin viikkoa ylimääräistä
- paska mikä paska
Canal ihan paska. Viidestä elokuvakanavasta vaan kolme toimii. yhdestä (Canal Action) ei tule ääntä. ja toinen (Canal Hits) särisee niin että muista äänistä ei kuule mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35312236Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-19011337Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806583Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555357Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2073874- 1763653
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642743Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1782487Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva522240Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151932