Voitimpa vaan

Tuuri Lassi

4        Tennis, N, Wimbledon 1=Zheng, 2=Vaidisova     -     1    2,05
10        Sirius - LB07    1 - 2     2    3,70
11        IFK Göteborg - Trelleborgs FF    0 - 2    2    6,30
13        BK Häcken - Falkenberg    0 - 1     2    5,80
14        Brommapojkarna - Åtvidaberg    0 - 1    2    3,15
23        TP-47 - FF Jaro    2 - 2     X    3,40
27        Halmstad - Hammarby    1 - 1     X    3,40
28        IFK Norrköping - GIF Sundsvall    0 - 2     2    3,25
29        Enköping - Degerfors    1 - 1    X    3,25
33        Djurgården( 1) - Elfsborg    1 - 2     2    6,70

Pelikerroin oli sellaiset: 714223,343
ja panoksena oli 50 €
Joten voitto osuus oli: 35.711.167 €

Muutan Bahamasaarille vielä tänä vuonna. En sitten saanut mistää sisäpiiritietoa noihin tuloksiin mistään.

3

890

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höpön löpö

      kerroinkatto on muistaakseni 3000 eli lappusi kelpaa kyllä kaappiveikkaukseen mut ei mee läpi veikkaukselle. no huvinsa kullakin!

      • Tuuri Lassi

        Veikkauksella on kyllä kerroinkatto mutta muilla kansainvälisillä vedonlyöntifirmoilla tuollainen kerroinkatto on paljon paljon suurempi kuin Suomen Veikkaus Oy:n Kun Veikkaus Oy on joutunut pitämään tuon 3000 kerroinkaton ja vain maksimivoitot 200.000 eurossa koska ovat koko ajan perseet auki ja silti lottopelaajat pitävät sitäkin tallia pystyssä.


      • höpö höpö Lassi
        Tuuri Lassi kirjoitti:

        Veikkauksella on kyllä kerroinkatto mutta muilla kansainvälisillä vedonlyöntifirmoilla tuollainen kerroinkatto on paljon paljon suurempi kuin Suomen Veikkaus Oy:n Kun Veikkaus Oy on joutunut pitämään tuon 3000 kerroinkaton ja vain maksimivoitot 200.000 eurossa koska ovat koko ajan perseet auki ja silti lottopelaajat pitävät sitäkin tallia pystyssä.

        Niin tuskin olisiti ottanut Copy-pastea Veikkauksen tuloksista ja pelannut juuri noita vetoja sinne kuninkaalliseen ulkomaalaiseen firmaan.

        Noh, huvinsa kullakin, kuten edellinenkin jo sanoi...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe