mistä johtuu kun ruoka ei sula?

viimeisen kuukauden aikana olen huomannut ettei ruoka sula juurikaan vatsassani.lisäksi olen jo vuosia kärsinyt ajottaisesta löysä vatsaisuudesta ja välillä tulee myös limaa.välillä on etova olo ja röyhtäyttää.olisiko jollakin konstia tähän vaivaan?
41333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

viestiketju:Ilmavaivat apua arkeen.Kirjoitin sinne aiemmin hiivasyndroomasta.Voisi olla tuotakin.

Äänestä
  • sulamisen ja mätänemisen. Lisäksi suolen limakalvot menevät niin huonoon kuntoon, ettei ruoka imeydy vaan tulee raakana ripulipaskana läpi.

    Äänestä

  • einesten kirjoitti:

    sulamisen ja mätänemisen. Lisäksi suolen limakalvot menevät niin huonoon kuntoon, ettei ruoka imeydy vaan tulee raakana ripulipaskana läpi.

    Sun kannattais hakea apteekista tai luontaistuotekaupasta maitohappobakteereita ja entsyymejä ja alkaa syödä niitä. Vatsasi ei selvästikään ole tasapainossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anzu80 kirjoitti:

viimeisen kuukauden aikana olen huomannut ettei ruoka sula juurikaan vatsassani.lisäksi olen jo vuosia kärsinyt ajottaisesta löysä vatsaisuudesta ja välillä tulee myös limaa.välillä on etova olo ja röyhtäyttää.olisiko jollakin konstia tähän vaivaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu