Kenellä on kokemuksia Aurorix nimisestä lääkkeestä. Erityisesti kuulisin kokemuksia sosiaalisten pelkojen ja ahdistuksen hoidossa.
Aurorix kokemuksia???
Jarkko
3916
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aurorix on hyvä lääke kenelle se sopii.
Minulle oli ainoa mikä auttoi.
Saattaa tehdä joskus kärsimättömäksi ja aiheuttaa unettomuutta.
Otan tabletin aamulla niin saan paremmin nukuttua.
Jos on hermostunut ja käy ylikierroksilla silloin ei mielestäni Aurorix sovi.
Minä olen syönyt lääkettä masennukseen ja siitä johtuvaan saamattomuuteen ja väsymykseen.
Jos kärsii sosiaalisten tilanteiden pelosta niin annostus on suurempi, en osaa sanoa lisääntyykö myös haittavaikutukset.
Huomasin itsestäni että myös suhtautumiseni ihmisiin muuttui lääkkeen myötä huomattavasti vapautuneemmaksi.
joo. Itse vaihdoin näihin kun sextaileminen kesti tunnin ja päälle Optipar lääkkeillä. Lopulta penikseni ylirasittui ja tuli pullistuma ympärille. Onneksi se oli vain väliaikaista, vaikka pelkäsinkin pahenmpaa. Lisäksi haukottelin 24/7 enkä jaksanut töiden jälkeen tehdä mitään.
En vielä ole huomannut mitään Aurorix sivuoireita. Pelkään noita nukkumisongelmia kun niitä on muutenkin. Lisäksi olen melko agressiivinen ja minulla on tulinen luonne. Aika näyttää, aika näyttää.
unettomuutta, ja inhottavaa ylikierroksilla käymistä. Ei sopinut!
Mutta kuten joku sanoi, niin ehkä toisentyyppiseen masennukseen (jossa ei ole ahdistusta ja levottomuutta jo valmiiksi mukana)lääke voi sopia.