Haluaisin tietää oletko suomalainen islamiin palannut, vai ihan syntymästä asti muslimina ollut? Eihän asia minulle kuulu ja ymmärrän jos et halua vastata.
Minua itse surettaa Euroopan kohtalo, siis se, että ihmiset ovat enimmissä määrin hylkäämässä kulttuuriaan. Toisaalta Euroopassa on esim. Puola ja Irlanti, joissa kristinusko on onneksi säilyttänyt asemansa.
Siunausta.
Asiallinen kysymys al-Andalukselle
4
199
Vastaukset
- al-Andalus
"Haluaisin tietää oletko suomalainen islamiin palannut, vai ihan syntymästä asti muslimina ollut? Eihän asia minulle kuulu ja ymmärrän jos et halua vastata."
Tätä en paljasta koska palstan keskustelu perustuu jo muutenkin kylliksi pelkkään ihmisten leimaamiseen ja haukkumiseen.
"Minua itse surettaa Euroopan kohtalo, siis se, että ihmiset ovat enimmissä määrin hylkäämässä kulttuuriaan."
Islam ei tapa Eurooppaa. Länsimaat tekevät itsemurhan.
"Toisaalta Euroopassa on esim. Puola ja Irlanti, joissa kristinusko on onneksi säilyttänyt asemansa."
Huomatkaa että niissä on myös vielä muuta Eurooppaa korkeampi syntyvyys. Uskonnottomuus -> hedelmättömyys -> kulttuurin kuolema. Näin äärimmäisen yksinkertaistetusti ilmaisten.
Kristinusko ei maailmasta häviä, mutta Eurooppa ei säily sellaisena, kuten maailma on sen viimeiset tuhat vuotta tuntenut, jos eurooppalainen hylkää esi-isiensä uskon, kuten nyt näyttää lopullisesti melkein kaikkialla käyneen. Siinä tapauksessa on Euroopalla pakanuuden ja kristillisyyden ajan jälkeen edessään kolmas elämänsä islamin suuressa perheessä.- lisaantya?
ja onko sossu oikea tapa laajentaa perhetta?
-ja onko monivaimoisuus oikea tapa ja yhteiskunta kustantajana?
- al-admullah rabies
laita hakuun violent muslim protest outside the danish embassy in london
tai:
http://www.youtube.com/watch?v=qoMeUcC_M20&feature=related
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857