Näin aamuisin on mukava poltella.
Savukkeet piristävät
wessii
6316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on keskeinen osa vl-teologiaa.
Aamuisin on tosiaan kiva laittaa päivänsä käyntiin polttelemalla tupakin parvekkeella kahvikupposen kera:)
Tosin illalla on hieman ikävä mennä nukkumaan kun täytyy miettiä että miten päin olisi jotta henki kulkisi ja sitten että ottaako astmalääkettä joka voisi auttaa hengenahdistukseen, mutta joka puolestaan aiheuttaa lievää sydämen tykytystä haitaten myös nukkumista:(
Ennen en koskaan saattanut juoda kahvia ollenkaan enkä polttaa tupakkaa. Molemmat asiat piti jostain syystä opetella... Ovathan ne nautintoja kun niihin tottuu mutta närästys ja hengenahdistus eivät ole mukavia juttuja.
Nyt yritän päästä paheista eroon ja laihduttaa lisäksi. Aamupalaksi otan vitamiinitabletin, kofeiinitabletin ja nikotiinitabletin veden kanssa.
Tupakan nikotiinin ohessa on muitakin hermostoon vaikuttavia tököttejä.
vl:t polttavat paljon tupaakkaa, en tiiä miksi..
Jospa jonain päivänä saamme saarnamiehen, joka uskaltaa saarnata tupakat, hassikset, kahvit ja muut riippuvuutta aiheuttavat synniksi.