Aivan päivän selvä juttu että Kalmar FF - Halmstad ottelu oli sovittu ja asiasta tiesivät useat vedonlyöntitoimistot ja muut vedonlyöntiä ammatikseen harrastavat rikolliset.
Moni lappu kusi tähän sopupeliin ja niin täälläkin päässä yli 180 eurolla tehdyt pitkävetolaput menivät kaikki vituiksi.
Moni lappu kusi tähän sopupeliin ja niin täälläkin päässä yli 180 eurolla tehdyt pitkävetolaput menivät kaikki vituiksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos vedonlyöntitoimistot jäisivät tappiolle? Aina kun joku arvioi jonkun ottelun väärin. Se on sopupeli ja lumipallo alkaa vyöryyn. Kyllä Kalmarin tappio oli odotettavissa. Rahaa sillä onkin tullut tehtyä aikas mukavasti. Ei mikään puu kasva taivaaseen asti.
Oli joo.. päivänselvä sopupeli. Viikon kaikki pelit on sovittu etukäteen. Lopettakaa pelaaminen ja samalla itkeminen. Aikuiset ihmiset.
Veikkauksen pelikone on järjestelmä joka ei voi jäädä tappiolle, jos kohdetta pelataan tietyllä summalla niin veikkaus tiputtaa kerrointa ja jos pelaaminen silti jatkuu ja ihmiset painaa sitä kohdetta kerroinpudotuksesta huolimatta niin veikkauksella ei ole muuta vaihtoehtoa kun vetää kohde pois listalta jotta voivat minimoida mahdolliset tappiot.
veikkaukselle voit pelata 100 euron pelejä joka ainut päivä ja voittaa päivät pääksytykset. Eikä mitenkään rajoiteta panoksen määrää. Ei tarvitse neuvotella panoksen suuruutta.
Tähänkin sopii vanha sanonta: Hajoita ja hallitse!